Latvijā
Kriminālziņas

Par kukuļa ņemšanu aiztur RD Kapsētu pārvaldes priekšnieku Upīti 0


Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Kapsētu pārvaldes priekšnieks Jānis Upītis
Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Kapsētu pārvaldes priekšnieks Jānis Upītis
Foto: LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki šā gada aprīlī uzsāktā kriminālprocesa gaitā 20. maijā par iespējamu kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu aizturējuši Rīgas domes amatpersonu, informē KNAB.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka aizdomās turētais ir Kapsētu pārvaldes priekšnieks Jānis Upītis. Ar pašu Upīti aģentūrai LETA sazināties pagaidām nav izdevies, jo viņa mobilais tālrunis ir izslēgts.

Kapsētu pārvaldes priekšnieks šodien nebija ieradies uz Mājokļu un vides komitejas sēdi, kur viņam bija jāziņo par vienu no darba kārtības jautājumiem. Viņa vietā ziņojumu sniedza Upīša vietnieks Igors Svincickis.

Biroja rīcībā esošie pierādījumi liecina, ka Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta pārvaldes amatpersona šā gada aprīlī pieprasījis kukuli 13 000 eiro apmērā par nomas līguma pagarināšanu ar juridisku personu. Maijā pieprasītais kukulis pieņemts.

Kriminālprocesa laikā iegūto pierādījumu kopums ir pietiekams, lai KNAB izmeklētājs atzītu Rīgas domes amatpersonu par aizdomās turēto par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu (Krimināllikuma 320.panta trešā daļa).

Aizdomās turētajai amatpersonai ir piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis – piemērota drošības nauda 20 000 eiro apmērā un noteikts nodarbošanās aizliegums, nosakot ierobežojumus veikt noteikta veida darbības, kas saistītas ar lēmumu pieņemšanas, kontroles un uzraudzības funkcijām Rīgas domes struktūrvienībā.

Izmeklēšanas interesēs šobrīd plašāka informācija netiek sniegta.

KNAB norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, līdz tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā tiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

LA.lv