×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
11. jūnijs, 2014
Drukāt

KNAB pārbauda Straujumu saistībā ar viņas dēla firmu (6)

LETALETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pārbaudi par premjerministres Laimdotas Straujumas (V) iespējamo atrašanos interešu konfliktā sācis pēc portālā “pietiek.com” publicētās informācijas saistībā ar premjerministres dēla firmu.

KNAB preses pārstāve Laura Dūša aģentūrai LETA apstiprināja, ka pārbaude sākta saistībā ar portālā “pietiek.com” 3.jūnijā publikācijā “Valdības dienaskārtībā ar premjeres dēla vadītu firmu saistīts privatizācijas lēmums” minētajiem faktiem.

Šajā publikācijā minēts, ka valdības dienaskārtībā nonācis jautājums par vērtīga, gandrīz hektāru liela, zemesgabala starp Ķīšezera ieteci Daugavā un Mežaparku nodošanu izsolē. Šis valstij Finanšu ministrijas personā piederošais īpašums saistīts ar citu pusotru hektāru lielu blakus esošu zemesgabalu, kas pieder “Norvik bankas” meitasuzņēmumam, kura vienīgais valdes loceklis ir premjeres dēls Ģirts Straujums, rāda “Lursoft” dati.

Finanšu ministrijas sagatavotais rīkojuma projekts par gandrīz hektāru lielā valsts nekustamā īpašuma Aplokciema ielā 6 nodošanu izsolē sagatavots parakstīšanai Straujumai un 29.maijā Valsts sekretāru sanāksmē tika nodots saskaņošanai Tieslietu ministrijai, Ekonomikas ministrijai un Satiksmes ministrijai. Pirms rīkojuma parakstīšanas, ja ministrijas pret šo lēmumu neiebildīs, par to vēl jālemj valdībai.

Uz zemesgabala atrodas piecas būves – veca noliktava un ražošanas cehs -, kas arī nododamas izsolē līdz ar zemi. Šādu lēmumu Finanšu ministrija (FM) pamato ar apstākli, ka īpašums Aplokciema ielā 6 ir sliktā tehniskā stāvoklī, uz tā esošās būves pašreizējā stāvoklī nav izmantojamas un nav iznomātas, kā arī kopumā īpašums “nav perspektīvs VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (NĪA) saimnieciskās darbības veikšanai”. Īpašuma pārvaldīšana NĪA pērngad nesusi 46 769 eiro zaudējumus, saskaņošanai nodotajā dokumentā min FM, sīkāk neatšifrējot zaudējumu rašanās apstākļus.

Īpašuma kadastrālā vērtība noteikta 278 842 eiro, kas ir daudzkārt mazāka summa par to, cik jaunajiem īpašniekiem izmaksājusi blakus esošā uz pusi lielākā zemesgabala iegāde.

Viena no piecām uz izsolei nododamā zemesgabala esošām būvēm, pēc kadastra sistēmas datiem, daļēji saistīta ar blakus esošo nekustamo īpašumu Ostas ielā 1. Abu īpašumu saistību saskaņošanai nodotajā dokumentā norāda arī FM. Šis blakusesošais īpašums pusotra hektāra platībā pieder firmai “Norvik Port Development”. Tās vienīgais valdes loceklis kopš 2012. gada septembra ir Straujumas dēls Ģirts Straujums. Firma pieder “Norvik bankas” meitasuzņēmumam AS “Norvik” ieguldījumu pārvaldes sabiedrība, norāda “pietiek.com”.

Par blakus esošā aptuveni pusotra hektāra lielā zemesgabala iegādi “Norvik Port Development” 2007.gada jūnijā tā iepriekšējiem īpašniekiem kopumā samaksājis 1 273 032 latus (aptuveni 1,8 miljonus eiro), rāda zemesgrāmatas dati. Vēlāk 2010.gadā šī zeme ieķīlāta “Norvik” bankā par aptuveni 200 000 eiro.

Zemesgabalam Aplokciema ielā 6 noteiktais lietošanas mērķis ir rūpnieciskās ražošanas uzņēmumu apbūve. Tās tuvumā izvietoti tādu uzņēmumu kā “Elme Messer” un “Cido grupa” objekti. Šis ir ostas rajons pie Ķīšezera ieteces Daugavā vietā, kur Viestura prospekts pāriet Mīlgrāvja ielā. Otrpus tai realizēts arī daudzdzīvokļu apbūves projekts, blakus atrodas Mežaparks un Ozo Golfa klubs Ķīšezera krastā.

Ar ostas attīstības projektiem saistīts uzņēmējs portālam atklājis, ka “Norvik Port Development” jau ilgstoši cenšas pārdot vai iznomāt savu aptuveni pusotra hektāra lielo zemesgabalu. Pēdējās sarunas ar kazahu investoriem neesot sekmējušās, jo zemesgabals esot par mazu kāda projekta attīstībai, tādēļ tā paplašināšana, izsolē iegādājoties vēl vienu blakus esošu hektāru, provizoriski varētu palielināt īpašuma vērtību.

“Norvik Port Development” pārskatā par 2013.gadu minēts, ka uzņēmums nodarbojies ar sava īpašuma Ostas ielā 1 apsaimniekošanu, ciešot aptuveni 30 000 eiro zaudējumus, tomēr uzņēmuma vadība “nekustamo īpašumu tirgus cenu paaugstināšanos, līdz ar to iegādātais nekustamais īpašums ļaus uzņēmumam sekmīgi attīstīties un gūt ieņēmumus nākamajos gados”.

Saskaņošana ar Satiksmes ministriju (SM) nepieciešama, jo ar Aplokciema ielā 6 esošo zemesgabalu saistīts vēl viens blakus esošs valstij SM personā piederošs zemesgabals.

Jau ziņots, ka KNAB vadītājs Jaroslavs Streļčenoks šonedēļ telekompānijas LNT raidījumā “900 sekundes” pavēstīja par KNAB sākto pārbaudi par Straujumas atrašanos interešu konfliktā. Viņš piebilda, ka minētā pārbaude par Straujumas iespējamo atrašanos interešu konflikta situācijā sākta, reaģējot uz publiski izskanējušo informāciju. Konkrētākas detaļas par šo pārbaudi Streļčenoks atturējās izpaust.

Pati Straujuma paziņojusi, ka nav zināms, par kādu iespējamu viņas atrašanos interešu konfliktā pārbaudi sācis KNAB.

Ministru prezidente arī šonedēļ paziņoja, ka rosinās veidot komisiju, kas vērtētu Streļčenoka atbilstību ieņemamam amatam. Pamats komisijas izveidošanai un Streļčenoka vērtēšanai esot vispārējie vadības principi – viņa atbilstība ieņemamam amatam.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. knabam-lai veicas

 2. ĶĒĶIS SMIRD….

 3. Man ir jautājums SABam? Vai šis nav tas gadījums, kad būtu ar steigu jānoņem augstākās pakāpes pielaide pašai premjērei. Tas ir skandāls, kad viņa ir iejaukta sava dēla darījumos. Bet tas nenotiks, jo viņa ir Vienotības partijas un SABa paspārnē. Šodien to sauca par politisko korupciju, dienesta stāvokļa izmantošanu, ko piesedz valdošā partija Vienotība.

 4. Vienotiba uzvares

 5. … Un kadi mums ir daudzkart aizradijusi un pamacijusi, ka mums latviesiem butu jamacas sefteties no zinamiem citiem vairak profesionaliem seftmaniem … bet kuru seftes biezi tiek atklatas saskaroties ar interresu konfliktu un bijusas tiesatas pat valsts vaditaju limeni, ka tas var atgadities ari soreiz !

  … Laikam jau patiesiba, jo kadam liekas rodas panika zaudet spekulaciju un bankrotet …

  … Nav brinums, ka musejie diletanti turpina tik neveikli atsegt savas intereses ar vardiem un darbiem: Norvik Port Development, u.t.t. , ka ari V, RP, ZZS un SX nesaprotamo TUA politiku pret LATVIJAS REPUBLIKAS UN LATVIESU SABIEDRIBAS INTERESEM … !

  … Ja tiesam ir iemesls KNAB izmeklesanai … Vel varetu saprast sadu uzgajienu turpinasanos, ja sis zemes gabals butu saistits ar kada letina vaditu vai normal razosanas pasakumu, vai ari NI attistibas partnerpasakumam, ne kazaku un ne tikai redzamu NI spekulaciju …

  … Vismaz tad pasi letini saktu krat kapitalu talakai attistibai … bet ne … vel megina prihvatizet un spekulet no iedzimtas un ienemtas pozicijas … zel, ka neapzinas ka tie laiki letiniem aizgajusi ….

Draugiem Facebook Twitter Google+