×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
4. oktobris, 2016
Drukāt

KNAB paziņo, ka “valsts noslēpuma objekts” nav ticis nozaudēts (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) “valsts noslēpuma objekta nozaudēšanas fakts nav noticis”, otrdien paziņoja KNAB.

Kā paziņots biroja mājaslapā, “atsaucoties uz plašsaziņas līdzekļos izskanējušo informāciju un dažādiem pieņēmumiem”, ka KNAB esot pazuduši operatīvās izstrādes lietas materiāli, birojs informē, ka “valsts noslēpuma objekta nozaudēšanas fakts nav noticis”.

KNAB arī norādījis, ka detalizētāks skaidrojums patlaban netiks sniegts, jo “izmeklēšanas komisija turpina darbu”.

LETA jau ziņoja, ka saistībā ar valsts noslēpumu saturošu dokumentu pazušanu no KNAB bija sākta iekšējā izmeklēšana. Birojs skaidro, ka dienesta izmeklēšanas komisija tika izveidota, “pamatojoties uz pieņēmumu, ka, iespējams, ir notikusi valsts noslēpuma objekta nozaudēšana”.

Lūgta precizēt, vai konkrētais paziņojums nozīmē, ka no KNAB nebija pazuduši nekādi dokumenti, KNAB pārstāve norādīja, ka “valsts noslēpuma objekta nozaudēšanas fakts nav apstiprinājies”.

Kā ziņots, neoficiāla informācija liecināja, ka KNAB pazudis viens no aktīvas operatīvās uzskaites lietas sējumiem. Nesniedzot sīkākus skaidrojumus par notikušo, informāciju par pazudušiem dokumentiem apliecināja gan tiesībsargājošo iestāžu pārstāvji, gan politiķi, piemēram, premjers Māris Kučinskis (ZZS).

KNAB priekšnieks pēc atgriešanās darbā tika solījis informēt sabiedrību “par publiski izskanējušo informāciju saistībā ar klasificētiem dokumentiem”.

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers ar Ģenerālprokuratūras preses sekretāres Kristīnes Sutuginas starpniecību aģentūrai LETA skaidroja, ka prokuratūra uzrauga operatīvās darbības veikšanas likumību. Par slepenības režīma nodrošināšanu atbild KNAB un Satversmes aizsardzības birojs.

Ministru kabineta noteikumi paredz – ja institūcijas vadītājam ir pamats uzskatīt, ka notikusi valsts noslēpuma, NATO vai Eiropas Savienības klasificētās informācijas izpaušana vai valsts noslēpuma objekta, NATO vai Eiropas Savienības klasificētās informācijas nozaudēšana, viņš nekavējoties ziņo augstākam vadītājam un nacionālās drošības iestādei, kas KNAB gadījumā ir Satversmes aizsardzības birojs.

Tāpat šie noteikumi paredz, ka institūcijas vadītājam ne vēlāk kā nākamajā dienā jāizveido dienesta izmeklēšanas komisija vismaz triju cilvēku sastāvā. Dienesta izmeklēšanas komisijas sastāvā ir institūcijas un attiecīgās valsts drošības iestādes pārstāvji.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Tad ir pazudis slepens dokuments, tad atkal nav pazudis! Man tas vairāk atgādina bērnu spēli smilšu kastē, tikai spēlētāji nav bērni, bet KNAB ierēdņi ar juristu izglītībām, kas vazā aiz deguna gan valsts drošības iestādes, gan pārējo sabiedrību. Jau gadiem ilgi šajā iestādē notiek skandāli un kašķi, nevis nopietns korupcijas apkarošanas darbs. Un tas viss pateicoties šīs iestādes vadītājam Streļčenokam. Vai tiešām visādas valdības komisijas un Saeima nav spējīgas atrast sakarīgāku vadītāju, kura izdarības aizvien vairāk sāk līdzināties āksta līmenim? Tas viss taču ietekmē arī valsts kopējo tēlu pasaulē. Bet ko valsts pirmās personas? Nu neko – viens atturīgs, otrs rezervēts…

  2. Andris no kriminalas Kraslavas Atbildēt

    Paldies Dievam, ka KNAB nav nekas nozaudets un pazudis, bet divi vakar rakstitie komentari tomer nezin kur, tomer pazuda. Protams, musu augstajiem kungiem Riga loti nepatik, ka es rakstu par taisnibu un cinos par savam Cilvektiesibam Latvija. Kada valsti es vispar dzivoju-tiesiska un demokratiska valsti vai ari kada mezonu valsti, kur nepaklausigos un citadi domajosus uz sarta uzcet un ar gardu muti aped. Kraslavas rajona Inkvizicijas Imperija manu gimeni moka un spidzina gaan policisti, gan prokurori, gan ari tiesnnesi-korumpeto anarhistu ”bataljons”,bet neviens manai pazemotajai gimenei nesteidz palidzet. De Facto!!! Tiesi otradi, mus, kurus moka saja prettiesiskaja un korumpetaja Kraslavas anarhistu Imperija, pazemojosi nosauc par Zagliem. Sie Kraslavas rajona patvalnieki ir pazaudejusi visu, ko vien godigs un kartigs cilveks var pazaudet-Kaunu, Godu, Cienu un Sirdsapzinu, plika un tuksa vieta. Es esmu simtam un tukstosam reizu teicis un varu atkartot vel simtam un tukstosam reizu, ka visas musu gimenes nelaimes sakas ar to, ka vietejais policists, Arvids Vedla, ka ”Talavas tauretajs” taureja un stabuleja pa visu Andzelu pagastu un Kraslavas rajonu, ka visa mana gimene ir Ruditu Zaglu Banda!!! Es kopa ar delu jau kops 2012. gada vidus cinamies par savam Cilvektiesibam Latvija, un, kads tam ir rezultats-nekada rezultata nav un tuvakajos tukstos gados nekas ari nemainisies. Daudziem vel liekas, ka dzivojam padomju laikos, jo vel nav riktigi pamodusies un pielieto ptet manu pazemoto gimeni, visus bijuso padomju specdienestu arsenalus-pazemosana, santazesana, mezoniga nirgasanas pret tiesiski neaizsargatu cilveku u.tml. Manu psihiski slimo sievu Kraslavas patvalnieki, zverigi mezoniga veida Spidzinaja, 2003. gada februari, bet LR Valsts policijai un LR Generalprokuraturai Suligi nosplauties uz to, nu ne jau vinu tuviniekus mezonigi spidzina. Tad jau keras ari piemanis, padoju specdienestu ”humanists” un ”demokrats” Kraslavas rajona prokurors Oskars Dimpers kopa ar savu kaiminieni pa Aronsona ielai Kraslava, Kraslavas rajona tiesas priekssedetaju, Helenu Muiznieci, septinos gados, no 2006. gada lidz 2013. gadam, uztaisija Tris sodamibas!!! Ka redzams,”bez bremzem” aprikoti padomju specdienestu plasa profila ”specialisti”, pie mums Latvija ir liela goda un ciena. Ari mani vini”loti mil’, mil ari manu gimeni, jo naktis nevar mierigi gulet, lidz nav musu pazemotajai gimenei kadus meslus uz galvas uzlejusi, tad miega redz jaukus sapnus un loti gardi smejas par musu izkroploto dzivi. Ka jau ne reizi vien es esmu minejis ari to, ka saja Kraslavas Greizo Spogulu Karalvalsti es esmu, tads ka Goda viesis! Paldies jums visiempar to, par manas sievas un dela pazemosanu, par to , ka izkroplojat mana dela dzivi un bernibas sapni-klut par kartigu un godigu policistu!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+