×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
23. septembris, 2016
Drukāt

KNAB pazuduši valsts noslēpumu saturoši dokumenti (22)

KNAB vadītājs Jaroslavs StreļčenoksKNAB vadītājs Jaroslavs Streļčenoks

Foto - LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) pazudis viens no aktīvas operatīvās uzskaites lietas sējumiem, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Slepenā materiāla pazušana konstatēta pagājušā nedēļā. No KNAB apstiprinājumu par materiāla pazušanu neizdevās iegūt, jo, kā norādīja KNAB sekretariāta vadītāja Māra Priedīte, birojs nekomentēs jautājumus, kas saistīti ar valsts noslēpuma objektu pārvaldību.

Savukārt LTV vēsta, ka Satversmes aizsardzības birojs LTV apstiprinājis, ka saņēmis informāciju no KNAB par klasificētas informācijas pazušanu.

Ministru kabineta noteikumi paredz, – ja institūcijas vadītājam ir pamats uzskatīt, ka notikusi valsts noslēpuma, NATO vai Eiropas Savienības klasificētās informācijas izpaušana vai valsts noslēpuma objekta, NATO vai Eiropas Savienības klasificētās informācijas nozaudēšana, viņš nekavējoties ziņo augstākam vadītājam un nacionālās drošības iestādei, kas KNAB gadījumā ir Satversmes aizsardzības birojs.

Tāpat šie noteikumi paredz, ka institūcijas vadītājam ne vēlāk kā nākamajā dienā jāizveido dienesta izmeklēšanas komisija vismaz triju cilvēku sastāvā. Dienesta izmeklēšanas komisijas sastāvā ir institūcijas un attiecīgās valsts drošības iestādes pārstāvji.

Operatīvās darbības likumā teikts, ka uzraudzību pār operatīvās darbības atbilstību likumiem veic ģenerālprokurors un viņa īpaši pilnvaroti prokurori. Veicot uzraudzību, viņi ir tiesīgi iepazīties ar operatīvās darbības subjekta rīcībā esošajiem dokumentiem, materiāliem un informāciju jebkurā operatīvās darbības stadijā. Informācijas avotu identitāte atklājama vienīgi ģenerālprokuroram, bet viņa īpaši pilnvarotiem prokuroriem – tikai ar operatīvās darbības subjekta vadītāja atļauju.

Attiecībā uz operatīvo uzskaiti likumā teikts, ka operatīvās darbības subjekti ir tiesīgi vākt, sistematizēt, analizēt, uzglabāt un uzskaitīt publiski pieejamo un slepeno informāciju par personām, faktiem, notikumiem un lietām, kas nepieciešama un kam ir nozīme operatīvās darbības un kriminālprocesa uzdevumu veikšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. njemot veeraa visu laiku, kas notiek knab, tad tas izskatas vienkaarshi peec pasuutiita cirka izraades turpinaajuma. Vai tas naak no iekshienes vai no tiem pret kuriem knab ir izvirziijis apzuudziibas, gruuti teikt.

 2. Vienmēr jāapsver – kam tas ir izdevīgi.

 3. Andris no kriminalas Kraslavas Atbildēt

  Varam loti labi redzet, ka musu demokratiskaja un humanaja valsti, diezgan biezi viss sak kaut kur pazust, ka ari nezinama virziena nozust, laikam citplanetiesi pie ta bus vainigi. Es, protams neesmu nekads eksperts vai padomdevejs, Dievs milais, ne. Es saja situacija, patiesam neko sliktu negribu teikt ne par vienu. Nu gan jau si nepatikama lieta, cerams, labveligi prieks visiem noskaidrosies. Ko ar to visu es gribu pateikt, tikai vienu, ka to dokumentu nozusana ir liela mode ari Mana milaja Kraslavas rajona Patvalnieku Republika. Saja ”Svetas Romas Imperija” ne tikai dokumenti nozud, bet tos ari loti veikli Vilto, nezin kur ”pazud” un ”nozud”, 2008. gada 10. julija Videonoverosanas kameru ieraksti pie Dagdas policijas iecirkna, Lacplesa iela,8. Es jau vairakas reizes esmu prasijis gan LR Valsts policijas vadibai, gan ari LR generalprokuraturai, kura netaisas laikam nekad ieviest tiesisku un likumigu kartibu saja Dieva aizmirstaja nosturi: Kur ir Videonoverosanas kameru ieraksti par 2008. gada 10 juliju pie Dagdas policijas ekas, Lacplesa iela,8. Visapkart Nirgajoss klusums un nepamatotie aizvainojumi manai pazemotajai gimenei. Visiem jau ir zinams, ka 2015.gada 15. oktobri, LR Augstakas tiesas godigie tiesnesi burtiski sagrava Dagdas policistu speciali safabriceto ”kriminallietu” Nr. 11240029208, kura absoluti ne par ko notiesaja manu nevainigo delu un LR varda apzaga manu trucigo gimeni par 2040 Ls. Kraslavas rajona prokuraturas virsprokurorei Kristinei Repsai-Kondratjevai, Aijai Zaltanei un padomju laika prokuroram Oskaram Dimperam, nekas saja dzive nav Svets-cilveki bez kauna, bez goda, bez cienas un bez sirdsapzinas, tikai zverigs un mezonigs naids pret manu trucigo un nabadzigo gimeni. Ka jau visiem mineju un teicu, ka manu nevainigo delu Dagdas policisti-patvalnieki prettiesiski un pretlikumigi aiztureja, 2008.gada 10. julija ap 10.00 no rita, bet mani patiesam, ap 13.00 diena, bet viltoja, ka pratinaja viena laika ap 13.05. Tapec es ari pieprasu sos Videoierakstus par 2008. gada 10. juliju. Ka jau mineju, ka visi protokoli ir VILTOTI! DE FACTO!!! Ka labi varat redzet, ka ne tikai KNAB zud un pazud dokumenti, bet musu ”specialisti” prot ari dokumentus Viltot.

 4. Lietas nozog ar mērķi: 1) iegūt informāciju no šīm lietām
  2) atņemt izmeklēšanai lietas materiālus 3) kādam ieriebt.
  Informāciju nemanāmāk var iegūt lietu pārkopējot vai pārfotografējot, tātad pirmais variants atkrīt.
  Ja lieta nesatur izmeklēšanai nepieciešamus materiālus vienā vienīgā eksemplārā atkrīt arī otrais variants

 5. jau sācies hibrīdkarš ???

 6. Pamatprincips ir viens – gribi kaut ko mainīt…dari to gudri!Šobrīd,notiek stulbas darbības kas rada vēl lielākus sarežģījumus.Ergo,nu neder tas pajoliņš tajā amatā!

 7. Te nav vietas dienesta pārbaudi, ko jūs kungi te māžojieties! Te jāierosina krimināllieta un jātaisa kratīšanā pašā birojā – jāatver visi Biroja seifi, skapi, garderobes.
  Ja būtu Juta, noteiktu teiktu, ka vainīga viņa, bet te nekā.
  Jutu tiesa noteikti atjaunos amatā, tur nevar būt divu domu, jo tiesā vairums tiesnešu ir godīgi un noteikti izlems par labu cīņai pret korupciju, Juta ir godīga, patiesa, nav pierunājam uz kukuļiem, tādēļ “bīstama” Lembergam, kurš vienos priekos, ka viņas biogrāfiju pārbauda.

 8. “…pazudis viens no aktīvas operatīvās uzskaites lietas sējumiem …”- kas tas ir par lietu? Izsekošanas lietu reģistrācijas žurnāls? Lietai nevar būt sējumu, bet lietu reģistrācijas “lieta”, žurnāls, grāmata, kura uzskaitītas ievestās, ierosinātās izstrādes lietas numurs un nosaukums un iespējams – par kādu personu vai grupu. Šausmas, var tikt uzzināts uz kādām personām notikusi izsekošana KNABā vai uz kurām tā notiek pašlaik, jā “sējums”ir jaunākais.
  Loskutovs cieta tikai par to, ka kāds piesavinājās naudu, cerēdams to ar laiku atgriezīs un ne čabu, ne grab, jo nevar nozagt savā atbildībā esošu naudu.
  Varbūt to pieturēja pats galvenais, uz laiku ielika seifā pie drauga turpat, lai sariebtu kādam ienaidniekam, kurš neapmierināts ar šito lielu nevarētāju vadīt tādu iestādi?

 9. “…pazudis viens no aktīvas operatīvās uzskaites lietas sējumiem …”- kas tas ir par lietu? Izsekošanas lietu reģistrācijas žurnāls? Lietai nevar būt sējumu, bet lietu reģistrācijas “lieta”, žurnāls, grāmata, kura uzskaitītas ievestās, ierosinātās izstrādes lietas numurs un nosaukums un iespējams – par kādu personu vai grupu. Šausmas, var tikt uzzināts uz kādām personām notikusi izsekošana KNABā vai uz kurām tā notiek pašlaik, jā “sējums”ir jaunākais.
  Loskutovs cieta tikai par to, ka kāds piesavinājās naudu, cerēdams to ar laiku atgriezīs un ne čabu, ne grab, jo nevar nozagt savā atbildībā esošu naudu.
  Varbūt to pieturēja pats galvenais, uz laiku ielika seifā pie drauga turpat, lai sariebtu kādam ienaidniekam, kurš neapmierināts ar šito lielu nevarētāju vadīt tādu iestādi?

 10. Tas ir speciali uztaisits, lai Strelconoku padzitu no KNAB. Ja jau grib kkartibu valsti tad ir jaatlaiz valdiba, Saeima, visi patreizejie politiki, prokurori, policisti u.c. korupcijas lideri. Viss ir jamaina.

 11. visus atlaist un kadrus nokomplektēt PILNĪGI no jauna!!! Šo izgājienu jau varēja gaidīt, bet labi tas, ka VAINĪGI NAV JUTA STRĪĶE UN JURAŠS!!! Lai atbild Streļčenoka iemīļotā JURČA! STREĻĶĪTIM NOTEIKTI BŪS VERSIJA, KA VIŅAM – UPURIM- RIEBJ!!! Nu parādi savu ožu un meklē, varenais perdeli Streļķi!?? KO TIKAI TAI KNAB NEDABŪ GATAVU!??

 12. Tātad kandidāts jau ir

 13. Tatad grib ieriebt vaditajam. Tie papiri nevienam nahren nav vajadzigi , bet strela lai atbild…

 14. Savādi gan:)

 15. labs darbs par zagšaanu algu maksā.

 16. Poliščuks-strelķis-potapsons Atbildēt

  Pochuj, kas tur notiek.Pipuku banda, smiekli nāk….

 17. Streļčenoka kungam steidzami vajag baldriānu tējiņu un pienu par brīvu

 18. Kad tas klauns, kas KNAB pataisījis par apsmiekli, tiks padzīts?

Draugiem Facebook Twitter Google+