×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
20. oktobris, 2014
Drukāt

KNAB pieķer VID amatpersonu kukuļņemšanā (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) uzsācis kriminālprocesu pret Valsts ieņēmumu dienesta (VID) amatpersonu par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu, informē KNAB.

KNAB procesuālās darbības krimināllietā veicis sadarbībā ar VID.

KNAB norāda, ka VID amatpersona ar divu privātpersonu starpniecību par labvēlīga lēmuma pieņemšanu kukuļa devēja interesēs pieprasījusi un pieņēmusi kukuli.

Kāda privāta uzņēmuma valdes priekšsēdētāju uzrunāja privātpersona, kura par šā uzņēmuma PVN uzrēķina lēmuma atcelšanu piedāvāja samaksāt amatpersonai kukuli 2000 eiro apmērā. VID amatpersona, izmantojot starpniekus, saņēma daļu pieprasītā kukuļa – 700 eiro, bet 1300 eiro piesavinājās kukuļņemšanas līdzdalībnieki.

KNAB norāda, ka kriminālprocesā iegūto pierādījumu kopums ir pietiekams, lai izmeklētājs atzītu VID amatpersonu par aizdomās turēto prettiesiskā labuma pieprasīšanā un pieņemšanā, bet privātpersonas – par kukuļa pieņemšanas organizēšanu un kukuļa pieņemšanas atbalstīšanu.

Kriminālprocesā iesaistītajām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tostarp amatpersonai noteikts aizliegums pildīt amata pienākumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. to VIDu vispār likvidēt,korumpanti un kukuļņēmaji vien tur ir…nu,kur tas afērists vašķevičš???
    PAR TAUTAS NAUDU KRUTI DZĪVO!!!! :@

Draugiem Facebook Twitter Google+