Latvijā
Kriminālziņas

KNAB priekšnieks apstiprina, ka Rimšēviča lietā otra aizturētā persona ir Martinsons0


Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītājs Jēkabs Straume
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītājs Jēkabs Straume
Foto – Edijs Pālens/LETA

Kukuļņemšanas lietā pret Latvijas Bankas vadītāju Ilmāru Rimšēviču otra aizturētā persona ir uzņēmējs Māris Martinsons, šodien LTV raidījumā “Tieša runa” apstiprināja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume.

Jau vēstīts, ka Rimšēvičs tiek turēts aizdomās KNAB izmeklētā kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 320.panta 4.daļas par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā. Kukuļa apmērs šajā lietā ir vismaz 100 000 eiro. Par iespējamo nozieguma atbalstīšanu aizturēts un vēlāk atbrīvots Martinsons. Uzņēmējam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

KNAB paziņojis, ka šī krimināllieta nav saistīta ar kredītiestādēm, kas patlaban darbojas Latvijā, nedz ar ASV Finanšu ministrijas paziņojumiem par “ABLV Bank” darbību, nedz arī ar potenciālo tiesvedību starp Latvijas valsti un “Norvik” banku. Netieši noprotams, ka lieta varētu būt saistīta ar “Trasta komercbanku”, ko gan KNAB, gan Rimševiča puse nedz noliedz, nedz apstiprina.

Latvijas Bankas amatpersonai ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi – drošības nauda, noteiktas nodarbošanās aizliegums, aizliegums tuvoties noteiktām personām un aizliegums izbraukt no valsts.

LA.lv