×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
24. septembris, 2013
Drukāt

KNAB priekšnieks Dravenieces atbrīvošanu skaidro ar amata pienākumu nepildīšanu

Foto: LETAFoto: LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Melngalvju namā.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītāju Ilzi Dravenieci no amata atbrīvojis par amata pienākumu nepildīšanu un nolaidīgu pildīšanu.

KNAB pārstāvji aģentūrai LETA konkrētus Dravenieces pārkāpumus neminēja, taču no biroja pārstāves Māras Priedītes atsūtītās atbildes izriet, ka šogad 10.jūnijā pret Dravenieci tika ierosināta disciplinārlieta, lai izvērtētu iespējamos disciplinārpārkāpumus viņas rīcībā, “sistemātiski un ilglaicīgi nepildot KNAB priekšnieka dotos darba uzdevumus, tādējādi neievērojot amata aprakstā, nodaļas reglamentā, KNAB reglamentā un KNAB biroja likumā un citos normatīvajos aktos noteikto par amata pienākumu izpildi valsts pārvaldē”.

Visi disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas locekļi vienbalsīgi esot ierosinājuši Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājai piemērot disciplinārsodu, norādīja Priedīte. Draveniece aģentūrai LETA iepriekš apstiprināja, ka “formāli no KNAB priekšnieka neatkarīgā” komisija Streļčenokam bija ieteikusi piemērot divu veidu maksimālos sodus – pazemināšanu amatā vai atbrīvošanu no amata.

Priedīte informēja, ka atbrīvošana no amata piemērota, ņemot vērā nodaļas vadītājas pārkāpuma raksturu, sistemātiskumu, apmēru un apstākļus.

KNAB priekšnieka lēmumu mēneša laikā var pārsūdzēt tiesā. Draveniece jau paziņojusi, ka to noteikti darīs.

Pagaidām nav zināms, kurš ieņems Dravenieces vietu. Priedīte informēja, ka Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājas vietniecei papildus tiešajiem amata pienākumiem uzdots pildīt bijušās priekšnieces amata pienākumus uz laiku līdz turpmākam rīkojumam.

Jau ziņots, ka KNAB priekšnieks Streļčenoks 19.septembrī piemēroja disciplinārsodu – atbrīvošanu no amata – Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājai Draveniecei.

Streļčenoka lēmumu Draveniece uzskata par prettiesisku un to noteikti pārsūdzēs tiesā. Disciplinārsodu viņa esot izpelnījusies par maznozīmīgiem pārkāpumiem, kas Streļčenoka izpratnē ir pietiekams pamats viņas atbrīvošanai. Draveniece ir pilnībā pārliecināta, ka viņa nav vienīgā, ar kuru Streļčenoks tuvākajos mēnešos šādā veidā izrēķināsies. Nu jau bijusī amatpersona uzskata, ka KNAB priekšniekam ir saraksts ar pieredzējušiem biroja darbiniekiem, pret kuriem sekos šādas darbības.

Draveniece bija viena no trīs amatpersonām, kura šogad izpelnījās KNAB vadības kritiku par darbu pagājušā gadā. Streļčenoks vienpersoniski viņu bija novērtējis ar E līmeni, kas nozīmē, ka viņas darba izpilde nesaskanot ar prasībām attiecīgajā nozarē, visās jomās nepieciešami būtiski un tūlītēji uzlabojumi. Atkārtota novērtēšana viņai bija paredzēta šī gada novembrī. Pārējās divas amatpersonas bija KNAB priekšnieka vietniece Juta Strīķe un Korupcijas novēršanas nodaļas vadītāja Diāna Kurpniece.

Iespējams, jau tuvākajā laikā izšķirsies KNAB priekšnieka vietnieces Jutas Strīķes liktenis. Arī pret viņu KNAB priekšnieks ierosinājis disciplinārlietu. Šīs disciplinārlietas izmeklēšanas termiņš pagarināts līdz 20.oktobrim. Pagaidām gan nav zināms, vai termiņš netiks atkārtoti pagarināts.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+