×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
16. jūlijs, 2018
Drukāt

KNAB priekšnieks: lielākie korupcijas riski ir saistīti ar publiskajiem iepirkumiem (6)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītājs Jēkabs Straume

Lai gan Latvijā korupcijas līmenis mazinās, tomēr jomā, kas saistīta ar publiskajiem iepirkumiem, korupcijas riski ir paši lielākie, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītājs Jēkabs Straume.

Viņaprāt, lielākie korupcijas riski ir māni jautājumos par publiskajiem iepirkumiem, jo šajā jomā figurē lieli finanšu līdzekļi, tai skaitā valsts un Eiropas Savienības fondu naudas.

“Šādos gadījumos amatpersonām ir lielāks kārdinājums, lai paslīdētu kāja un viņi tiktu iesaistīti koruptīvās darbībās. Birojs šādiem jautājumiem velta īpašu uzmanību un agri vai vēlu mēs tiksim skaidrībā par tām amatpersonām, kuru rīcība šādos jautājumos nav bijusi godīga,” sacīja Straume.

KNAB vadītājs arī piebilda, ka šādu lielu iepirkumu nozīme tautsaimniecībā ir milzīga, un vajadzētu censties, lai šādi valsts pasūtījumi notiktu korekti un taisnīgi un vienmēr uzvarētu labākais piedāvājums par saprātīgāku cenu.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. par OIK knab klusē

  2. Kāds atklājums! Brīnumi nu gan! 😀

  3. ilgi gan nācās domāt….

  4. Visiem lieliem noziegumiem ir politiskais jumts, kas to piesedz un apsargā. Kā Lembergs ir norādījis, kādas partijas ir uzņēmušās šefību par kontrabandas jomām. Un drausmīgākais ir tas, ka tiek nopirkti likumi, lēmumi un pat noteikumi, kur pasūtītājs norēķinās ar partijām iznēsājot ,,koferīšus” ar naudu. Jo kā savādāk varēja tapt tāds OIK, Liepājas metalurga sāga, Parex bankas, Citadeles bankas andele, maksātnespējas administratoru bizness un t.t.t. Vai tad Saeimā un valdībā sēž kretīni un idioti, nē tur sēž noziedznieki, kas uzpērk balsis attiecīgo lēmumu pieņemšanai.

  5. Enšteins atradies ?

  6. Protams, publiskie iepirkumi var būt un, iespējams, ir korupcijas risks. Publiske iepirkumi visbiežāk, ir veids, kā atdot ziedotājiem parādu par ziedojumiem. Sponsora parāds ir vēl svētāks par kāršu parādu.

Draugiem Facebook Twitter Google+