×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
20. marts, 2018
Drukāt

KNAB priekšnieks pārliecināts, ka Rimšēviča lieta neizčākstēs (6)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītājs Jēkabs Straume

Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča iespējamās kukuļņemšanas lieta neizčākstēs, ir pārliecināts Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume.

Intervijā telekanāla LNT raidījumam “900 sekundes” Straume skaidroja, ka, zinot kāda šai lietai būs rezonanse, zinot kāda amatpersona tajā ir iesaistīta, KNAB izsvēra visus iespējamos variantus un iznākumus, tika izsvērti iespējamie pierādījumu gūšanas veidi u.c. Straume ir pārliecināts, ka šī nebūs lieta, ka izčākstēs.

KNAB vadītājs nenosauca laiku, cik būs nepieciešams, lai savāktu pierādījumus un nodotu lietu kriminālvajāšanas uzsākšanai, taču piebilda, ka tam nebūs vajadzīgi gadi, bet gan mēneši.

Jau vēstīts, ka Rimšēvičs tiek turēts aizdomās Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja izmeklētā kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 320.panta ceturtās daļas par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā. Kukuļa apmērs šajā lietā ir vismaz 100 000 eiro. Par iespējamo nozieguma atbalstīšanu aizturēts un vēlāk atbrīvots uzņēmējs Māris Martinsons. Uzņēmējam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

KNAB paziņojis, ka šī krimināllieta nav saistīta ar kredītiestādēm, kas patlaban darbojas Latvijā, nedz ar ASV Finanšu ministrijas paziņojumiem par “ABLV Bank” darbību, nedz arī ar potenciālo tiesvedību starp Latvijas valsti un “Norvik” banku. Netieši noprotams, ka lieta varētu būt saistīta ar “Trasta komercbanku”, ko gan KNAB, gan Rimševiča puse nedz noliedz, nedz apstiprina.

Latvijas Bankas amatpersonai ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi – drošības nauda, noteiktas nodarbošanās aizliegums, aizliegums tuvoties noteiktām personām un aizliegums izbraukt no valsts.

Vienlaikus Rimšēvičs paziņojis, ka ir nolēmis neatkāpties no amata. “[..] Šobrīd es esmu pieņēmis lēmumu, ka es neatkāpšos, jo es neesmu vainīgs. Manu apmelotāju un nomelnotāju mērķis ir, lai es atkāptos, lai es nevarētu sevi aizstāvēt,” iepriekš preses konferencē teica Rimšēvičs.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Paldies par komentāru,piekrītu,jo manu kom.L.A. laikam aizsūtīja Straumem./pamela/

  2. Straumes k-gs,IZČĀKSTĒS un līdz ar viņu arī jūsu iedomība un čābīgās KNAB šefa spējas,Strīķei un JurašaM VISMAZ BIJA pirms lietas virzīšanas savākti fakti,kurus nozūmēja tiesneši un Kalnmeieir,bet jums tikai krievu “baņķieru”klačas.Pakaunaties!

  3. Ko nozīmē “neizčākstēs”? Vai tagad jauna juridiskā terminoloģija? Sākumā visi galvenie teica, ka pierādījumi ir pietiekoši, bet tagad izrādās, ka tos tikai vāc! Paiešot mēneši kamēr tos savāks. Un vai tie būs pietiekoši stipri, lai lietu virzītu uz tiesu? Straumem ir svarīgi lietu dabūt līdz tiesai, tad viņš daļēji savu ādu būs paglābis. Bet vai tiesa uzskatīs Rimšēviču par tiešām vainīgu, tas Straumi vairs neinteresē. Pagaidām gan Rimšēvičs nav apsūdzēts, lai gan troksnis sacelts milzīgs un 1 mēnesis arī jau pagājis…Esmu diezgan ilgi šajā pasaulē un cilvēkus jau var pazīt: ir vai nav zaglis vai izspiedējs. Rimšēvičs pēc tāda neizskatās, ne pēc izskata, ne pēc darbības. Bet šaubas ir iesētas, valdība un Saeima ir gatavas linčot un jāgaida rezultāts. Starp citu, Rimkēvičs savu darbu ir jau padarījis – netīrās
    naudas atmazgāšana Latvijā, par ko viņš runāja preses konferencē, tiks stingri ierobežota!

  4. A oligarhu lieta? Kur palika? Jeb to nedrikst…

  5. Ja KNAB vadītājs savu mērķi – padarīt Rimšēviču par vainīgu pat ar nepieņemamām metodēm – tad tiešām lieta neizčākstēs…. Streļčenoka metodes nav svešas!? Taču, ja izmeklēšanas pamatā būs PATIESĪBA, tad rezultāts varētu sākt atjaunot iepriekšējo uzticību KNAB. Vai tad uzticības atgūšana KNAB nav Straumes kā vadītāja mērķis????????????????

  6. Un kā būs ar kremļa sadarbības partnera Ušakova 8 milj lietu? Jebšu viņam kremļa pārstāvji neļaus ķerties klāt un tā izčākstēs? Ļoti selektīva pieeja.

Draugiem Facebook Twitter Google+