×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
2. oktobris, 2013
Drukāt

KNAB: Repšes biedrības kampaņa nav ieskaitāma “Vienotības” vēlēšanu aģitācijas tēriņos

Repse

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) konstatējis, ka ekspremjera Einara Repšes biedrības “Latvijas attīstībai” reklāmas kampaņa nav ieskaitāma partijas “Vienotības” pašvaldību vēlēšanu priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumos.

 

Saeimas deputāts Andrejs Elksniņš (SC) šogad martā vērsās KNAB ar lūgumu pārbaudīt partijas “Vienotība” īstenoto priekšvēlēšanu aģitācijas kampaņu, iespējams, izmantojot biedrību “Latvijas attīstībai” ar mērķi apiet likumā noteiktos priekšvēlēšanu izdevumu apmēra ierobežojumus.

KNAB oficiālajā atbildē, kuru deputāts šodien publicējis mikroblogošanas vietnē “twitter.com”, norāda, ka atbilstoši aģitācija ir partijas, vēlētāju apvienības vai deputāta kandidāta reklamēšana plašsaziņas līdzekļos vai citādā veidā, ja tā satur tiešu vai netiešu aicinājumu balsot par vai pret partiju vai deputātu. Oficiālais priekšvēlēšanu aģitācijas periods bija no 2.februāra līdz 1.jūnijam.

Pārbaudē nav konstatēti fakti, kas liecinātu, ka biedrības “Latvijas attīstībai” reklāmas kampaņa būtu uzskatāma par šī gada 1.jūnija vēlēšanu priekšvēlēšanu aģitāciju, jo tā nesaturēja aicinājumu balsot par vai pret kādu partiju vai deputāta kandidātu un tā nav ieskaitāma partijas “Vienotības” pašvaldību vēlēšanu priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumos, atbildē Elksniņam norāda KNAB.

KNAB jau martā paziņoja, ka tā redzeslokā ir nonākusi Repšes biedrības “Latvijas attīstībai” izvērstā reklāmas kampaņa un to izvērtēs saistībā ar citām partiju aģitācijas kampaņām. Šāds paziņojums gan tapa pirms pašvaldību vēlēšanām, kas notika 1.jūnijā.

Savukārt pats Repše iepriekš uzsvēra, ka biedrības reklāmai nav nekādas saistības ar “Vienotību”. Repšes skatījumā, šāda saistība būtu tikpat absurda kā veļas pulvera reklāma kāda politiķa izpildījumā. Repše un cits biedrības dibinātājs Edgars Jaunups martā no “Vienotības” izstājās.

Biedrība “Latvijas attīstībai” dibināta 2012.gada martā ar mērķi izveidot plašu un autoritatīvu labēju ideju diskusiju platformu, lai izstrādātu priekšlikumus mērķtiecīgai, ilgtspējīgai un dinamiskai Latvijas attīstībai. Biedrības dibināšanā piedalījās ekspremjers Einars Repše, Edgars Jaunups, Dans Titavs, uzņēmēji Olafs Berķis un Valērijs Belokoņs, kā arī citi. Biedrība plāno pārtapt politiskā partijā un startēt 2014.gadā plānotajās 12.Saeimas vēlēšanās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+