×
Mobilā versija
Brīdinājums +30.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
3. februāris, 2017
Drukāt

Pieņēma kukuli: KNAB lūdz apsūdzēt Stradiņa slimnīcas darbinieku un ārstus

Foto-LETAFoto-LETA

Gaitenis Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis Ģenerālprokuratūrai krimināllietas materiālus, rosinot uzsākt kriminālvajāšanu pret Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīcas darbiniekiem par prettiesisku labumu pieprasīšanu un pieņemšanu, kā arī dokumentu viltošanu.

KNAB rīcībā esošie pierādījumi liecina, ka divas personas uzkūdīja slimnīcas darbinieku organizēt dokumentu viltošanu, lai nodrošinātu Dānijas pilsoņa attaisnojumu par neierašanos Augstākajā tiesā saistībā ar viņa izdošanu Vācijai. Par to slimnīcas darbinieks pieprasīja un pieņēma prettiesisku labumu – 5000 eiro, ko sadalīja ar trim iesaistītajiem slimnīcas ārstiem, kuri veica dokumentu viltošanu.

KNAB izmeklētājs ierosina saukt pie kriminālatbildības slimnīcas darbiniekus par dokumentu viltošanu, par prettiesiska labumu pieprasīšanu un pieņemšanu un par līdzdalību noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, divas personas par uzkūdīšanu organizēt dokumentu viltošanu, bet ārvalsts privātpersonu par prettiesiska labuma došanu, par viltota dokumenta izmantošanu un par noziedzīga nodarījuma atbalstīšanu.

KNAB norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+