×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
3. janvāris, 2012
Drukāt

KNAB sācis pārbaudi par kultūras ministres darbību (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nolēmis sākt pārbaudi pēc atstādinātās Kultūras ministrijas valsts sekretāres Solvitas Zvidriņas vēstules par kultūras ministres darbību.

“Pārbaude tiek veikta, bet patlaban publiskojamas informācijas nav,” aģentūrai BNS teica KNAB pārstāvis Andris Vitenburgs. Pagaidām nav zināms, cik ilgā laikā pārbaudi plānots veikt.

Zvidriņas vēstuli ar lūgumu izvērtēt ministres Žanetes Jaunzemes-Grendes (Nacionālā apvienība) darbību sākotnēji saņēma premjers Valdis Dombrovskis (“Vienotība”), taču viņš to pārsūtīja KNAB.

Jaunzeme-Grende savukārt pagājušajā piektdienā preses konferencē uzsvēra, ka neizprot Zvidriņas pārmetumus un savu vainu nesaskata.

Jau ziņots, ka kultūras ministre atstādināja Zvidriņu no amata pēc konkursa uz Latvijas Nacionālās operas (LNO) direktora amatu. Viņa pārmeta, ka Zvidriņa kā valsts kapitāldaļu turētāja LNO nav nodrošinājusi pienācīgu operas finanšu pārraudzību, kas atklājies konkursa laikā.

Savukārt Zvidriņa uzskata, ka no amata atstādināta nevis Latvijas Nacionālās operas finanšu problēmu dēļ, bet gan Gaismas pils projekta dēļ.

Atstādinātā valsts sekretāre klāstīja, ka Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvniekiem ir aizsūtīta vēstule, kurā pausta gatavība pārskatīt līguma nosacījumus par indeksācijas metodiku. Šis punkts iekļauts, lai būvniecības izmaksas atbilstu tirgus cenām, kas tēriņus var samazināt. Ministre arī uzskatījusi, ka jāpieņem bibliotēkas projekta vadītājs, kam Zvidriņa nav piekritusi.

Iesniegumā premjeram arī teikts, ka ministres uzdevumā bijis jāpārtrauc veselības apdrošināšanas iepirkums, jo neesot izvēlēts pareizais brokeris. Kā eksperts šajā jautājumā ticis uzaicināts ministres vīrs.

Iesniegumā premjeram arī norādīts uz spiedienu, kas izdarīts, lai noslēgtu mierizlīgumu tiesvedībā par “Rīgas Kinostudijā” padomju laikā uzņemto filmu autortiesībām.

Ministrijas darbinieki Zvidriņu arī informējuši, ka ministres padomnieks piedāvājis viņiem veikt fiktīvas iepirkuma procedūras vai slēgt līgumus ar konkrētiem pakalpojumu sniedzējiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai tikai atstādinātai (par NEPROFESIONĀLU darbu!) izbijušai Kultūras ministrijas valsts sekretārei Solvitai Zvidriņai ir tiesības rakstīt vēstuli par savu priekšnieci, lai KNAB sāktu pārbaudi? Vai tad ministrijas ESOŠAJAI apkopējai nav tiesību vērsties KNĀBī pret vēstules rakstītāju par novērotajiem pārkāpumiem viņas darbībā???

Draugiem Facebook Twitter Google+