×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
1. aprīlis, 2017
Drukāt

KNAB sācis pārbaudi par līdzekļiem Ušakova sociālā konta popularizēšanai (1)

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) atbilstoši savai kompetencei sācis pārbaudi par iespējamo Rīgas domes līdzekļu izmantošanu Rīgas mēra Nila Ušakova (S) privātā sociālā konta popularizēšanai.

Pārbaude uzsākta, lai vērtētu, vai netiek pārkāpti Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā noteiktie ierobežojumi, kā arī valsts amatpersonām likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” noteiktie ierobežojumi un aizliegumi, norādīja KNAB preses pārstāve Laura Dūša.

Jau ziņots, ka ar iesniegumu KNAB vērsās Rīgas domes “Vienotības” deputātu frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Olafs Pulks.

Viņš lūdza veikt pārbaudi, vai Ušakovs un partija “Saskaņa” izmanto pašvaldības kapitālsabiedrību un Rīgas domes līdzekļus, lai popularizētu Ušakova privāto “facebook” profilu.

Deputāts pauž bažas, ka pašvaldības līdzekļu tērēšana privāta konta reklamēšanai ir administratīvo resursu izmantošana priekšvēlēšanu aģitācijai. Rīgas dome 2016. gada pašvaldības budžetā paredzēja papildus izdevumus aptuveni 700 000 eiro apmērā, lai interneta portālos un sociālajos tīklos komunicētu ar rīdziniekiem. Publiskajā telpā pieejamā informācija liecina, ka šī nauda tiek izmantota Rīgas domes un Ušakova privāto kontu popularizēšanai.

Deputāts arī lūdza izvērtēt sociālā tīkla kontus “Nozagts Latvijā” un “Es mīlu Latviju”, kuru aktivitātes precīzi iekļaujoties Ušakova un “Saskaņa” priekšvēlēšanu kampaņā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+