Latvijā
Kriminālziņas

KNAB saistībā ar oligarhu lietu sācis jaunu pārbaudi 3

Foto-LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) saistībā ar tā dēvēto oligarhu lietu sācis jaunu pārbaudi par, iespējams, prettiesiska labuma pieņemšanu no amatpersonas puses, šodien Saeimas “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijā paziņoja KNAB vadība.

KNAB izmeklēšanas nodaļas vadītāja Ilze Kivleniece deputātus informēja, ka birojā sākta jauna resoriskā pārbaude par, iespējams, prettiesiska labuma pieņemšanu no amatpersonas puses.

Pārbaude ir sākta par faktu un tā, iespējams, tiks pabeigta mēneša laikā. KNAB vadība gan neatklāja, kuras amatpersonas tiks pārbaudītas.

Kā ziņots, viesnīcā “Rīdzene” noklausītās politiķu un uzņēmēju sarunas kalpoja kā viens no galvenajiem pierādījumiem tā dēvētajā oligarhu lietā, kas tika ierosināta 2011.gadā pēc Krimināllikuma pantiem par kukuļņemšanu, kukuļdošanu, noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un valsts amatpersonām likumā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu.

Saistītie raksti

KNAB šo lietu izmeklēja vairākus gadus, tomēr izrādījās, ka noklausītās sarunas nav pietiekams pierādījums apsūdzību celšanai, tāpēc kriminālprocess KNAB un prokuratūrā tika izbeigts.

Tomēr šī lieta atkal aktualizējusies pēc tam, kad žurnālā “Ir” tika publicētas amatpersonu un uzņēmēju sarunas, kuras, iespējams, tika noklausītas oligarhu lietā.

LA.lv