×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
28. aprīlis, 2012
Drukāt

KNAB sāk kriminālprocesu par kukuļa došanu izmeklētājam

knab_logo3

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 19.aprīlī sācis kriminālprocesu pret trim personām saistībā ar kukuļa došanu valsts amatpersonai kādā izmeklēšanas iestādē, aģentūru LETA informēja KNAB preses pārstāvis Andris Vitenburgs.

Pirmstiesas izmeklēšanā iegūtā informācija liecina, ka komercuzņēmuma īpašnieks starpniekiem nodevis kukuli vairāku tūkstošu latu apmērā tālākai nodošanai izmeklēšanas iestādes amatpersonai, lai šīs iestādes lietvedībā esošajā krimināllietā tiktu pieņemts viņam labvēlīgs kriminālprocesuāls lēmums.

Vienlaikus izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka komercuzņēmuma īpašnieks ir pieņemts darbā kā Valsts policijas reģionālās pārvaldes darbinieks, kurš faktiski nav veicis amata pienākumus, bet ir saņēmis atalgojumu laika posmā no 2010.gada marta līdz 2012.gada aprīlim. Izmeklēšanā konstatēts, ka Valsts policijas reģionālās pārvaldes personāla vadības nodaļas priekšnieks, izmantojot savu dienesta stāvokli, iespējams, nodrošinājis personai amatu Valsts policijā un atbalstījis viņu naudas līdzekļu izkrāpšanā.

KNAB uzskata, ka kriminālprocesā iegūtie pierādījumi ir pietiekami, lai izmeklētājs atzītu uzņēmuma īpašnieku, kurš vienlaikus ir Valsts policijas darbinieks, par aizdomās turēto kukuļdošanā un krāpšanā, divas privātpersonas – kukuļošanas starpniecībā, bet Valsts policijas reģionālās pārvaldes personāla vadības priekšnieku – dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā un krāpšanas atbalstīšanā.

Aizdomās turētajām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tostarp valsts amatpersonas ir atstādinātas no pienākumu pildīšanas, informēja Vitenburgs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+