×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
10. februāris, 2014
Drukāt

KNAB sākta dienesta pārbaude saistībā ar Vilnīša skandalozajiem izteikumiem (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) ir sākta dienesta pārbaude saistībā ar bijušā KNAB vadītāja Normunda Vilnīša skandalozajiem izteikumiem medijos, – LNT raidījumā “900 sekundes” telefonintervijā sacīja KNAB vadītājs Jaroslavs Streļčenoks.

Vilnītis kādā intervijā apgalvojis, ka laikā, kad viņš atradies KNAB vadībā, birojam bijusi informācija par iespējami korumpētu Valda Dombrovska (V) valdības ministru. Informācija nodota viņa vietniecei Jutai Strīķei, taču viņa ar to neko neesot darījusi.

Vilnītis intervijā atklāti stāstījis, ka aiz Strīķes “interesēm stāvot kontrabanda, PVN atskaitīšana, naudas atmazgāšana, valsts pasūtījumi un būvniecība”, turklāt Strīķe vienmēr visu kārtojusi, paziņojot, ka ar premjeru viss ir sarunāts.

Pēc Streļčenoka teiktā, iespējams, uz KNAB tiks izsaukts arī Vilnītis, lai precizētu šo informāciju.

Streļčenoks nevarot pateikt, vai Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) turpināšot iepriekšējo premjeru sākto ceļu attiecībā uz KNAB, taču viņš no savas puses vēloties nodrošināt, lai KNAB strādā politiski neatkarīgi, nevis politiski likumpaklausīgi darbinieki.

Tiekoties ar Straujumu personīgi, Streļčenoks esot jutis viņas iespējami lielāku atbalstu Strīķei, kaut vai dēvējot viņu par KNAB simbolu.
Vaicāts, vai, trešo reizi atlaižot Strīķi no amata, ir ņēmis vērā aizrādījumus un ir informējis arodbiedrību par šādu lēmumu, Streļčenoks sacīja, ka atlaišanas procesā arodbiedrības piedalīšanās nav vajadzīga, – to neparedz arī KNAB likums, tāpēc arī šoreiz saskaņošana nenotika. Atbrīvojot Strīķi no amata trešo reizi, visu viņas pārkāpumu būtība palikusi iepriekšējā, – nekas nav mainījies. “Es nevaru aizmirst pārkāpumus, ko Strīķe veikusi,” sacīja Streļčenoks.

KNAB vadītājs kategoriski iebilstot pret KNAB pārraugošās institūcijas nomaiņu uz ģenerālprokurora pārraudzību. Viņaprāt, Ministru prezidentes izveidotās darba grupas mērķis precizēt premjera kompetenci dažos KNAB pārraudzības jautājumos esot apsveicams.

Kā ziņots, Streļčenoks piektdien trešo reizi uzteica darbu savai vietniecei Strīķei un atbrīvoja viņu no ieņemamā amata. Šodien KNAB amatpersonu un darbinieku arodbiedrība šodien sēdē iepazīsies ar KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka rīkojumu par savas vietnieces Jutas Strīķes atbrīvošanu no amata un lems par tālāko rīcību.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. .. parastam mirstīgajam nekas nav saprotams… Izsenis zināms, ka viena pagale nedeg. Valstī algojam pietiekami daudz ierēdņu, kuriem laiks beidzot ieviest skaidrību šajā juceklī.

  2. NETICU NEVIENAM VILNĪŠA SACĪTAJAM VĀRDAM!! NEVIENAM!!! Ir tikai neskaidrība:KUR ŠIS KUNGS BIJA AGRĀK, KAMĒR PREMJERS VĒL BIJA DOMBROVSKIS!?? Diemžēl Dombrovskis viens neko nepieņem bez savu juristu skaidrojuma un arī Straujumas kundze ir pietiekosi gudra un zinoša premjere,lai kaut ko JAUKTU VAI KĀ CITĀDI izteiktos publiskā telpā!? To, ka Streļčenoks ir ar zemu komisijas vērtējumu kā vadītājs zina visi! “3” ir kauna traips tādas iestādes vadītājam TAČU viņš TO uzskata par normu, jo GRIB SĒDĒT SAVĀ KRĒSLĀ UN IZTĪRĪT KNAB, līdz tiešām to iestādi VISPĀR SLĒGS neefektivas darbības rezultātā… KĀPĒC JĀBAIDĀS NO ĢENERALPROKURATŪRAS PĀRRAUDZĪBAS, JA VIŅAM VISS IR OKEI???… Viņa vadības stils ir pazīstams, tāds kādreiz bija LIELĀ cieņā!!! Viduvējības NECIEŠ SAVĀ tuvumā GUDRĀKUS PAR SEVI PADOTOS, TOS vai nu atlaiž jeb rada neciešamus apstākļus un viņi paši iesniedz atlūgumu…Arodbiedrībā arī KNAB nestrādā dumiķi!? VILNĪTIS IR IEINTERESĒTA PERSONA…, kaut ari ir gļēvs un laikus NEKO NERUNĀJA?? Tagad atmodies!!!

  3. Vilnītis zina ko runā. Jā Striķe ir KNAB simbols, tad tādu KNABu mums nevajag. Pat ja viņa nevainīga kā Madonna, vienalga lai stāv tālāk nost. Ar simboliem mums pilna valsts, trūkst tikai kārtības. Desmitiem gadus Knab nevar normāli funkcionēt vienas zoss deļ!

  4. Vai tiešām valstī vairs nav NEVIENA???, kas spēj pārtraukt šīs “bērnudārza spēlītes”? Gaidīsim, kamēr kaimiņvalstis sāks zīmēt karikatūras par Latviju un KNAB ?

Draugiem Facebook Twitter Google+