×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
1. jūnijs, 2016
Drukāt

KNAB sāktas nopietnas reformas; likvidē vairākas darba vietas (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) ir veiktas strukturālas izmaiņas, kuru ietvaros ir likvidēta kāda vārdā nenosaukta nodaļa un vairākas amata vietas, bet tā vietā izveidota Informācijas analīzes nodaļa, kas veiks analītisko funkciju.

Kā teikts KNAB paziņojumā, reorganizācijas mērķis esot optimizēt KNAB struktūru un padarīt efektīvāku funkciju izpildi. Ar izmaiņām tikšot stiprināts KNAB analītiskais darbs.

Nodaļu, kas tiks likvidēta, un atlaižamos darbiniekus KNAB nenosauc, vien informējot, ka tos KNAB darbiniekus, kuru amati tiks likvidēti, vērtēs speciāla komisija, kas izvērtēs šo cilvēku atbilstību jaunizveidoto amatu prasībām. Šī komisija tiks izveidota ar KNAB priekšnieka rīkojumu. Likvidētas tiekot ar likvidējamo nodaļu funkcionāli saistītās amata vietas.

Reorganizācija tiek pamatota ar Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) vakar akceptēto jauno KNAB reglamentu, balstoties uz kuru KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks izdevis rīkojumu par izmaiņām KNAB struktūrā, darbinieku sarakstā un amatu sarakstā.

KNAB struktūru iespējamās izmaiņas esot sākts vērtēt 2014.gadā pēc KNAB priekšnieka rīkojuma, lai izpildītu Organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas plāna noteikto uzdevumu – izvērtēt KNAB struktūrvienību, kas veic analītisko funkciju, darbību, nepieciešamības gadījumā nostiprinot esošo kapacitāti vai izveidojot jaunas struktūrvienības. Tolaik tikusi izveidota darba grupa, kurai bija jāizvērtē analītiskā darba organizācija KNAB un jāsniedz priekšlikumi KNAB priekšniekam.

Darba grupa secinājusi, ka KNAB nav tikuši piešķirti finanšu līdzekļi analītiskā darba uzlabošanai un nav piešķirtas papildus amata vietas, līdz ar to ierosināts veicināt analītiskā darba uzlabošanu esošās struktūrvienības – Operatīvo izstrāžu nodaļas – ietvaros.

Darba grupas ieteikums gan nav ņemts vērā, un, lai izpildītu Organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas plānā iekļauto uzdevumu uzlabot KNAB analītiskā darba kapacitāti, pieņemts lēmums veikt KNAB strukturālas izmaiņas, lai ar esošo KNAB budžetu un amata štata vietām izveidotu atsevišķu analītisko struktūrvienību.

KNAB apgalvo, ka, veicot strukturālas izmaiņas, tostarp, likvidējot atsevišķas amata vietas un izveidojot Informācijas analīzes nodaļu, esot ņemtas vērā arī Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) rekomendācijas un pasākumu plāns to izpildei.

Strukturālās izmaiņas atbilstoši jaunajam KNAB reglamentam paredzēts ieviest ne vēlāk kā līdz 31.augustam.

Vienlaikus KNAB uzsver, ka jauno izmaiņu rezultātā netiek paredzēts papildu budžets amatpersonu atalgojumam un kopējais KNAB amata vietu skaits netiek mainīts.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Streļčenoku atstāt, pārējos – ravēt burkānus !
    Tad tik būs īstā kārtība !

  2. Kas ir, Kučinski ? Atbildēt

    To Dombrovska cirku taču ir vienreiz jāizbeidz.

  3. KNAB (Korupcijas Novēršanas Apkarošanas Birojs – red. piez.) problēmas ne sākās, bet turpinās. un nopietnas problēmas ne tikai KNAB!

  4. Jā likvidēt, lai Lembergam mierīgāka dzīve! Citādi viņam pa tiesām vien jāstaigā. KNAB jau Streļčenoka laikā tikai imitē darbību, jo visa enerģija aiziet dzenājot savus darbiniekus un čaukstinot papīrus – citādu rezultātu jau nav! Ja Strīķe būtu pie teikšanas, būtu arī rezultāti, bet Kučinskis un Saeima no viņas baidās.

  5. KNAB 10 gados ir pierādījusi sevi kā MAZ efektīvu kantori ar 140 darbiniekiem, kas gadā iztērē ~ 7 miljonus … LIKVIDĒT un ietaupīsies nauda budžetā !

Draugiem Facebook Twitter Google+