×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
1. jūlijs, 2015
Drukāt

KNAB saskata pārkāpumus “Vienotības”, “Saskaņas” un ZZS vēlēšanu izdevumos

Foto: LETAFoto: LETA

12.Saeimas vēlēšanās pārkāpumus vēlēšanu izdevumos un to uzskaitē ir pieļāvušas partijas “Vienotība”, “Saskaņa”, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), “Vienoti Latvijai”, Jaunā konservatīvā partija (JKP) un “Brīvība. Brīvs no bailēm, naida un dusmām”, pārbaudē konstatējis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).

KNAB, vērtējot partiju un to apvienību iesniegtās tēriņu deklarācijas saistībā ar 12.Saeimas vēlēšanām, šo sešu partiju darbībā konstatējis neuzrādītus finanšu līdzekļus 71 325 eiro apmērā.

Izvērtējot partiju iesniegtās vēlēšanu tēriņu deklarācijas, KNAB pret sešām partijām sāka administratīvā pārkāpuma lietvedības un pieņēma lēmumus par to saukšanu pie administratīvās atbildības, uzliekot naudas sodu kopumā par 5300 eiro.

KNAB vērtējumā, “Vienotība” pārsniegusi priekšvēlēšanu izdevumu apmēru par 43 014 eiro. Savukārt ZZS pieņēmusi pretlikumīgu ziedojumu no juridiskas personas 572 eiro apmērā.

Savukārt piecas partijas un to apvienības nav ievērojušas ziņojumu par saņemtajiem dāvinājumiem un paziņojumu par priekšvēlēšanu aģitāciju iesniegšanas kārtību. Šādus pārkāpumus pieļāvušas JKP, “Brīvība. Brīvs no bailēm, naida un dusmām”, “Vienoti Latvijai”, “Saskaņa” un ZZS.
Kā norāda KNAB, no 13 vēlēšanās startējušajām partijām divas – “Vienoti Latvijai” un “Latvijas Reģionu apvienība” – līdz 2014.gada
3.novembrim neiesniedza vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijas. Tomēr šajos divos gadījumos netika pieņemti lēmumi par administratīvās pārkāpuma lietas uzsākšanu, jo kavējumi bija mazi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+