×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
30. augusts, 2016
Drukāt

KNAB “sausais atlikums” (11)

Foto - LETAFoto - LETA

Nemitīgie iekšējie konflikti Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), skandāliem apvītas darbinieku atlaišanas un tiesāšanās radījusi “Latvijas Avīzes” lasītājiem virkni jautājumu par šo iestādi.

“Lasu, ka Streļčenoks tik atlaiž un atlaiž darbiniekus, bet cik darbinieku vispār strādā KNAB? VID štata vietu skaitu zinām, bet par KNAB neko nezinām. Turklāt jautājums, vai viņi sevi vispār atpelna – vai atklātās shēmas ir tik lielas, lai nosegtu izmaksāto atalgojumu?” jautā mūsu lasītājs Roberts Brižs no Kabiles.

Kā informēja KNAB sekretariāta vadītāja Māra Priedīte, šā gada 18. augustā KNAB bija 135 darbinieki, no tiem divi ir pieņemti darbā uz citu darbinieku prombūtnes laiku (bērnu kopšanas atvaļinājums). Šogad birojam piešķirtais valsts budžeta finansējums ir 4 932 713 eiro. No tā atalgojumam paredzēta gandrīz puse jeb 2 244 479 eiro.

KNAB saskaņā ar likumu veic 33 funkcijas (16 korupcijas novēršanas funkcijas, 15 funkcijas saistībā ar politisko partiju finansēšanas kontroli un divas korupcijas apkarošanas funkcijas). Korupcijas apkarošanas jomā visa prettiesiski iegūtā manta un finanšu līdzekļi, kas par tādiem tiek atzīti ar tiesas nolēmumiem, tiek ieskaitīti valsts budžetā. Pērn partiju finanšu kontroles jomā pieņemti 29 lēmumi administratīvā pārkāpuma lietās, uzliekot naudas sodu – kopumā 8070 eiro apmērā. Papildus tam par pretlikumīgo finanšu līdzekļu atmaksāšanu valsts budžetā pieņemti 18 lēmumi (kopumā 76 859,89 eiro apmērā). Kopā 2015. gadā pieņemti 238 lēmumi administratīvā pārkāpuma lietā (par 38 lēmumiem vairāk nekā 2014. gadā), no tiem 139 amatpersonas sodītas ar naudas sodu par kopējo summu 14 285 eiro (2014. gadā 10 115 eiro).

“Ņemot vērā, ka KNAB nodarbojas ne tikai ar korupcijas apkarošanu, bet veic arī lielu daudzumu preventīvo funkciju, lai izskaustu korupciju, nav iespējams noteikt materiālā izteiksmē valsts gūto labumu no šo funkciju realizācijas,” paskaidroja biroja pārstāve. KNAB preventīvās funkcijas paredz, piemēram, gatavot atzinumus par citu institūciju izstrādātajiem tiesību aktu projektiem nolūkā izskaust tajos korupciju un interešu konfliktu veicinošas normas, kā arī sabiedrības un valsts amatpersonu izglītošanu par pretkorupcijas jautājumiem un korupcijas kaitīgajām sekām.

Netieši par biroja rezul­tātiem ļauj spriest pētījumu aģentūras “Latvijas fakti” pērn veikta sabiedriskās domas aptauja. Tā liecināja, ka turpinās tendence samazināties to iedzīvotāju skaitam, kuri veikuši salī­dzinoši nopietnākas koruptīvas darbības – devuši kukuļos summas virs 7 EUR vai vērtīgas dāvanas (7,1% − 2015. g.; 8,9% − 2014. g.; 11,5% − 2012. g.). Savukārt kukuļa došanas iespēju kādai valsts amatpersonai pieļāva 22,2% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju, kas ir par 7,3% mazāk nekā 2014. gada pētījumā.

Pieaug arī to cilvēku skaits, kas pauž gatavību ziņot par korupcijas gadījumiem. Par korupcijas gadījumiem gatavi ziņot atklāti ir 11,9% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju, un tas ir par 2,5% vairāk nekā 2014. gadā, turklāt par 4,6% samazinājies to cilvēku skaits, kuri nav gatavi ziņot par korupcijas gadījumiem vispār.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. te pienāca Kindzulis Atbildēt

  — ja gribi kādu pasākumu norakt – ieņēmumus ieskaiti “valsts” budžetā !–

 2. Korupcijas Novēršanas Apkarošanas Birojs

 3. sausā atlikuma vienkārši nav. un slapjais atlikums arī- cik vakar nolija. Kādam varbūt tas palīdzēja, bet pa lielam- viss viens, ir tāds kantoris vai nav. Neko paši uzrakt nespēj, ko citi uzrakuši, arī izmantot nespēj

 4. saskāros ar knābi Atbildēt

  Absolūta impotence, sestā burta tulkošana pusgada garumā. Dabūju sodu, bet dārgāk man sanāca neskaitāmas reizes braukt uz Rīgu, un stundām pārlasīt protokolus, kas nebija nekādi ļeva tolstoja šedevri. nerunājot par saturu, pusei teikumu nebija teikuma priekšmeta, un otrai pusei- izteicēja. Līdz ar to, neko nevaru ne apstiprināt, ne noliegt, ja nav zināms, kas, un vēl, ko darījis…. Pilnīgs vāks

 5. 100% jums taisniba,nav vispar valdibas,ir kremlja “sunishi”,kas vajadziibas gadiijuma rej un leeka uz pakalkjepinjam,ka vaag. Sie heil!

  • nedomāju, ka kremlis tur pie vainas Atbildēt

   Vienkārši atlasīti tiek organismi pēc CV, neviens neskatās, vai pirkstu no p…… māk atšķirt. Ņepoļitkorekti būtu tādos sīkumos rakties

 6. Lai rij un kampj,tani saulee par visu buus jaatskaitas.Pagani tam netic,smejas.Par katru nelietibu pret savu tautu,par katru zaadzibu buus jaatskaitas.Tas nekas,ka tagad jauka dzive nelieshiem Latvijaa,toties elle bus zobu griezshana un rauddaashana,jo viss buus zaudets un dvesele cietis visu muuzhibu nebeidzamaas mokas.

 7. sausais atlikums – streļčonoks nulle

 8. ..Valstī NAV VALSTSVĪRU vai – sievu,kuri pieprasītu atbildību par valsts un politiķu,amatvīru apgānīšanu.Ir jau tagad arī otrs – RīgaS krimiķu autoritāte _ Ušaks,kurš arī uzvedas un muld par valsti autonomi no politikas ētikā pieņemtā.Vakar IZM ministru Šadurski nozākāja publiski utt.
  ES jautāju:”Vai mums vēl pastāv Latvija kā vienota,tiesiska VALSTS !?
  Izskatās,ka dueta-Vējonis+Kučinskis ar ZZS un Punduri LV pārvērtīs par savu kabatas guberņu.Visīsākā anekdote-Vējonis prezidents ,premjers_ Kučinskis,kurš NEKUS neiejaucas un ļauj visam brukt .Lemj ne jau šīs divas MARIONETES.
  LA,ceru uz godaprātu bez cenzūras!
  Kad nebūs ES naudas tad gan BŪS PILNĪGS ARMAGEDONS.

  • kabatas guberņas dzimtļaudis Atbildēt

   IZM ministru Šadurski drīz pelnīti slavinās plašā pedagogu saime. Stipriem mātes vārdiem, kā sacīt jāsaka …

 9. Ja Strelčonoka Komēdiju teātris nodokļu maksātājiem izmaksā nepilnus piecus miljonus tad jāpadzen ne tikai valdība bet visa Saeima. Tā kā to izdarīt neiespējami tad kā uzņemējiem – tā pilsoņiem jāizmanto visi iespējamie līdzekļi nodokļu nemaksāšanai.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Kurš viņu vilks?

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pagaidām nav komentējis, vai gatavojas atkārtoti kandidēt uz amatu, tomēr šobrīd politiskais noskaņojums viņam nav labvēlīgs. Neviena no partijām nav paudusi pārliecinošu atbalstu Vējoņa kandidatūrai, un teju vienīgā prezidenta cerība ir Zaļo un zemnieku savienība, taču ar šīm balsīm var izrādīties par maz.

Kuru no šiem jūs gribētu par Valsts prezidentu?
Draugiem Facebook Twitter Google+