×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
28. oktobris, 2016
Drukāt

KNAB šefa konkurss: vai Streļčenoks pieteiksies atkal? (14)

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks.Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks.

Foto - LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks par savu turpmāko rīcību lems pēc iepazīšanās ar KNAB priekšnieka amata atlases komisijas lēmumu, aģentūrai LETA pastāstīja KNAB preses pārstāve Laura Dūša.

Līdz ar to Streļčenoks nekomentē komisijas lēmumu un to, vai pieteiksies jaunajā konkursā.

Komisija konkursa otrajai kārtai nolēmusi nevirzīt nevienu no pretendentiem. To vidū bija arī Streļčenoks. Šāds lēmums pieņemts pēc iesniegto dokumentu pārbaudes un informācijas saņemšanas no Satversmes aizsardzības biroja (SAB), žurnālistiem paziņoja konkursa komisijas vadītājs Mārtiņš Krieviņš. Konkrētus iemeslus, kāpēc neviens no kandidātiem nav atbildis definētajiem kritērijiem, viņš neminēja, vien norādīja, ka šie iemesli bijuši dažādi.

Pašreizējā KNAB priekšnieka Streļčenoka pilnvaras beigsies 17.novembrī.

Kopumā konkursā uz KNAB priekšnieka amatu tika saņemti desmit pieteikumi. Aģentūrai LETA bija zināmi četri pretendenti, kuri pieteikušies uz KNAB priekšnieka amatu, – Streļčenoks, bijušais Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieks Haralds Laidiņš, bijušais iekšlietu ministrs Māris Gulbis un Latvijas Juristu apvienības vadītājs, bijušais Rīgas Centrālcietuma Drošības daļas priekšnieks Rihards Bunka. Neoficiāli arī bija zināms, ka KNAB priekšnieka amata kandidātu vidū ir arī bijušais Finanšu un kapitāla tirgus komisijas vadītājs Kristaps Zakulis un Iekšējās drošības biroja Stratēģiskās plānošanas nodaļas priekšnieks Iļja Boronovskis.

Bijušais iekšlietu ministrs Māris Gulbis neslēpj pārsteigumu par komisijas lēmumu un norāda, ka jaunam konkursam uz amatu, visticamāk, nepieteiksies. Viņš pauda, ka konkursa komisija, protams, labāk varot izvērtēt apstākļus, taču viņam ir pārsteigums, ka tālāk netika virzīts bijušais Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieks Haralds Laidiņš, jo viņam bijusi laba reputācija un sasniegumi korupcijas apkarošanā.

“Tāpat tagad faktiski ir izteikta neuzticība pašreizējam KNAB priekšniekam Jaroslavam Streļčenokam,” uzskata Gulbis. Ņemot vērā, ka konkursa komisija aiz slēgtām durvīm šodien pavadīja vairākas stundas, bijušais iekšlietu ministrs domā, ka starp konkursa komisijas locekļiem bijušas asas diskusijas.

Savukārt bijušais Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieks Laidiņš konkursa komisijas lēmumu nevirzīt tālāk nevienu no KNAB priekšnieka amata pretendentiem nekomentēja, taču apliecināja, ka jaunam konkursam nepieteiksies.

Bijušais Finanšu un kapitāla tirgus komisijas vadītājs Kristaps Zakulis aģentūrai LETA atteicās šajā jautājumā jebko komentēt. Viņš pat atteicās izpaust, vai vispār bija pieteicies šajā konkursā.

Latvijas Juristu apvienības vadītājs, bijušais Rīgas Centrālcietuma Drošības daļas priekšnieks Rihards Bunka LETA teica, ka vispirms vēloties iepazīties ar konkursa komisijas lēmumu, lai zinātu, kādi bija šķēršļi viņa nevirzīšanai uz otro kārtu. Tikai pēc iepazīšanās ar šādu lēmumu Bunka varētu sniegt savu komentāru.

Ar pārējiem nevirzītajiem kandidātiem aģentūrai LETA neizdevās sazināties.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) ir nepatīkami pārsteigts par konkursa iznākumu un plāno šo jautājumu pārrunāt ar atlases komisiju. Kučinska preses sekretārs Andrejs Vaivars aģentūrai BNS pavēstīja, ka Kučinskis ir apņēmies runāt ar atlases komisijas vadītāju, Valsts kancelejas direktoru Mārtiņu Krieviņu, kā arī nepieciešamības gadījumā – ar pārējiem komisijas locekļiem.

Premjers vēloties saprast, kādi ir bijuši iemesli, kāpēc KNAB priekšnieka amata konkurss ir beidzies bez rezultāta. Viņam neesot skaidrības, kādi ir bijuši iemesli, lai nevienu no desmit pretendentiem nevirzītu konkursa nākamajā kārtā.

Pēc sarunas arī tikšot lemts par turpmākajiem risinājumiem, bet, visticamāk, būs jauns konkurss, skaidroja Vaivars.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Nezinu, kas jūs esat, kas šeit raksta, bet manas domas ir gluži pretējas – Streļčenoks ir pirmais, kas nelocījās nevienas partijas priekšā, neslēpa kādas vienas partijas noziegumus un pēc pirmās pamāšanas ar pirkstu, nemetās sagremot un , ja neizdodas, tad vismaz padarīt visu acīs par noziedznieku , kaut bez pierādījumiem…Un tas, ka viņš imitēja darbu, bet nedarīja, tas nu gan ir izzīsts no pirksta, viņš darīja un pamatīgi darīja, pirmkārt jau centās atbrīvot KNABu no tiem cilvēkiem, kas bija noalgoti par sargsuņiem vienam grupējumam, es nevaru lietot vārdu partija… Otrs, kas izsauca vislielāko naidu, bija kārtības ieviešana milzīgo pensiju un piemaksu saņemšanā… Man Streļčenoks bija paraugs kādam jābūt vadītājam, diemžēl…

  • Cien.Strelčenoks tieši bija tas,kuru kā lupatu lelli vazāja kā gribēja gan Hūte,gan SC .Viņš jau NEDARĪJA darbu par ko saņēma algu,bet nīdēja tos,kuri cīnījās ar tiem,kuri gribēja cīnīties ar lieliem korumpantiem.Papētiet cik tūkstošus viņš ir savas angažētības dēļ ir zaudējis no valsts kases,jo ar tiesas lēmumu ir jāmaksā noblēdītās algas darbinieikiem.Kurš tad “nelokās”?Salicis tagad savus “korišus”.Jau tas vien,ka par viņu jūsmoja Hūte un SC liecina par to kuram un kā šis āksts iedomīgais kalpoja.

 2. Nezinu, kas jūs esat, kas šeit raksta, bet manas domas ir gluži pretējas – Streļčenoks ir pirmais, kas nelocījās nevienas partijas priekšā, neslēpa kādas vienas partijas noziegumus un pēc pirmās pamāšanas ar pirkstu, nemetās sagremot un , ja neizdodas, tad vismaz padarīt visu acīs par noziedznieku , kaut bez pierādījumiem…Un tas, ka viņš imitēja darbu, bet nedarīja, tas nu gan ir izzīsts no pirksta, viņš darīja un pamatīgi darīja, pirmkārt jau centās atbrīvot KNABu no tiem cilvēkiem, kas bija noalgoti par sargsuņiem vienam grupējumam, es nevaru lietot vārdu partija… Otrs, kas izsauca vislielāko naidu, bija kārtības ieviešana milzīgo pensiju un piemaksu saņemšanā… Man Streļčenoks bija paraugs kādam jābūt vadītājam, diemžēl…

 3. Andris no kriminalas Kraslavas Atbildēt

  Nezinu vispar, kas seit Latvija vispar notiek-VID vaditaju mekle jau ilgus menesus, un nekadi nevar atrast to isto. Tagad taisa Balaganu pavisu Valsti un Pasauli, jo, redziet, tie desmit kandidati nebija tie istie, un, kadus tad mums vispar vajag?! Ja jau no desmit cilvekiem nevareja atrast vismaz vienu kandidatu, kas varetu vadit jauno KNAB sastavu, tad ta pati atlases komisija ir nekavejoties jaatlaiz, jo nav nekadas garantijas, ka nakosie pretendenti viniem iepatiksies. Ja jau visiem tas Strelcenoks ta nepatik, tad man savukart loti nepatik musu LR VP vadiba, LR VP IDB vadiba un LR Generalprokuraturas vadiba, kuri nedara Absoluti neko, lai ieviestu tiesisku kartibu Kraslavas rajona korumpetaja policija, prokuratura un tiesa, kuri jau ilgus gagus burtiski Iznicina un Spidzina manu, jau 23 gadu laika, pazemoto un piesmieto gimeni! De Facto!!!

 4. Ja liks SC,ZZS tad izmests pa durvīm bez kauna ,līdis pa logu vai skursteni.

 5. Kučinskis nelabi pārsteigts. Shēmā kaut kas nogājis greizi. Krieviņš nav izpildījis galveno uzdevumu – nosargāt Streļčonoku. Priecē tas, ka vismaz komisijas locekļiem ir nepieņemamas Streļčonoka izdarības un KNAB diskreditācija, ko dara šis nespējīgais punduris. Paliek galvenais jautājums. Kādi slēpti spēki liek Kučinskim un pat prezidentam atklāti mesties Streļconoka aizstāvībā?

 6. Ja tas Strelčenoks Atbildēt

  Atkal pieteiksies, pārejiem noteikti pienākas atkal pieteikties!

 7. Kur vēl pasaulē ir tāds zickantoris korupcijas novēršanas imitēšanai ??
  Ķer un atlaiž, ķer un atlaiž un noķertajiem izmaksā prēmijas, nekvalitatīvi noformējot dokumentus uz tiesu.

 8. Kur vēl pasaulē ir tāds zickantoris korupcijas novēršanas imitēšanai ??
  Ķer un atlaiž, ķer un atlaiž un noķertajiem izmaksā prēmijas, nekvalitatīvi noformējot dokumentus uz tiesu.

 9. Kur vēl pasaulē ir tāds zickantoris korupcijas novēršanas imitēšanai ??
  Ķer un atlaiž, ķer un atlaiž un noķertajiem izmaksā prēmijas, nekvalitatīvi noformējot dokumentus uz tiesu.

 10. NEBŪTU JĀBRĪNĀS, KA TAS CILVĒKS VARĒTU ARĪ PIETEIKTIES VĒLREIZ!?? Kučinskis pārsteigts par sava miluļa Streļčenoka netikšanu uz 2.kārtu, ka runās ar komisijas pārstāvjiem!? Vai nav brīnums??? Te ir atbilde premjera vienaldzībai uz Streļčenoka izdarībām KNAB neslavas kaldināšanā! Te ir atbilde arī uz citiem neatbildētajiem jautājumiem!!! TRŪKST VĀRDU!?

 11. Muļļā vienus un
  tos pašus !!
  Āksti !

 12. Dievs lai pasargā ! Atbildēt

  Tas cilvēks nav kompetents. Viņš ir oligarhu mīlulis.

Draugiem Facebook Twitter Google+