×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.1°C
Hermīne, Estere
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
6. aprīlis, 2015
Drukāt

KNAB skeptiski vērtē prēmiju piešķiršanu amatpersonām par nepieņemtu kukuli (3)

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) neuzskata, ka amatpersonas, kuras atsakās no prettiesiskas rīcības, būtu prēmējamas, jo katras amatpersonas pienākums ir rīkoties atbilstoši likumam.

Lūgta komentēt, vai tā ir laba prakse, ja tiek prēmētas amatpersonas, kuras atteikušās no kukuļa, biroja preses pārstāve Laura Dūša skaidroja, ka saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā noteiktajiem gadījumiem iestādes vadītājs var prēmēt darbiniekus, taču KNAB neuzskata, ka amatpersonas, kuras atsakās no prettiesiskas rīcības, būtu prēmējamas, jo katras amatpersonas pienākums ir rīkoties atbilstoši likumam.

Vienlaicīgi KNAB atzinīgi vērtē praksi veicināt amatpersonu godīgu un tiesisku rīcību, taču šie mērķi ir sasniedzami arī ar citiem tiesiskiem līdzekļiem – izglītošanu, informēšanu un ētikas normu iedzīvināšanu ikdienas darbā.

Jau ziņots, ka marta beigās Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas deputāti nolēmuši prēmēt vairākus Rīgas Pašvaldības policijas darbiniekus.

Par drošsirdīgu un profesionālu rīcību, glābjot Ķīšezerā slīkstošu vīrieti, diviem pašvaldības policijas kārtībniekiem-glābējiem piešķirs prēmijas. Savukārt Operatīvās vadības un drošības uzraudzības pārvaldes (OVDUP) inspektoru un kārtībnieku prēmēs par kukuļošanas gadījuma apkarošanu. Prēmijas 60% apmēra no darbinieku mēneša atalgojuma tiks izmaksātas no policijas budžeta līdzekļiem.

Divi pašvaldības policisti, veicot darba pienākumus, konstatēja nelegālu tabakas izstrādājumu tirdzniecību – cigaretes bez Latvijas akcīzes markām. Lai likumsargi neuzsāktu lietvedību, pārkāpēji policistiem piedāvāja kukuli, taču viņi no piedāvājuma atteicās. Abas personas aizturētas un nodotas Valsts policijai. Par kukuļošanas gadījumu sākts kriminālprocess, un kopumā izņemtas 6460 cigaretes.

Valsts policija (VP) ir lielākā izmeklēšanas iestāde Latvijā, un tā pēdējos gados ir mainījusi praksi attiecībā uz korupcijas apkarošanu un lielu uzmanību pievērš ne tikai kukuļņēmējiem, bet arī devējiem. Tā rezultātā pēdējos gados vairāki desmiti satiksmes noteikumus pārkāpušu šoferu ir aizturēti par kukuļa piedāvāšanu policistiem.

VP Sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Sigita Pildava skaidroja, ka prēmijas par kukuļa nepieņemšanu ceļu policistiem netiek maksātas, taču kopumā VP darbojas motivēšanas sistēma un likumsargiem par labiem rezultātiem noziedzības apkarošanā tiek piešķirtas piemaksas. Piemaksas piešķiršanu vērtē speciāla komisija, kas apkopo policista konkrētos sasniegumus noziegumu un pārkāpumu atklāšanā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Uhhh, dadzīvojušies …
  Krievu kanāli, partnerattiecības, prēmijas par normālu, godīgu darbu…
  Godīga sava pienākuma pildīšana kļuvusi par tādu retumu, ka to jāprēmē?
  Patiešām apsmiekls.
  Kā tur bija ar to tikumību? Vai tā tagad tiek uzskatīta tikai par kremļa prioritāti?
  Senie latvieši zināja, ka tikumība ir tas pats, kas likumība, un viņus neviens par kremļa kurantiem neuzskatīja.

 2. Vēl varētu prēmēt autovadītājus, kuri nebrauc “ķēmā”! Stulbums patiešām ir bezgalīgs.

 3. Šis jau ir apsmiekls. nevis prēmēt par godprātīgu darbu, bet atņemt visu kustamo un nekustamo manu kukuļņēmējam un visiem viņa ģimenes locekļiem. pzd kkāds. kkādas tik ģeniālas idejas laikam sastopamas tikai Latvijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+