Mobilā versija
+3.3°C
Lilita, Irita, Ita
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
16. maijs, 2015
Drukāt

KNAB soda Jūrmalas pašvaldības policijas priekšnieka vietnieku

Foto - LETAFoto - LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) par amata savienošanas ierobežojumu pārkāpšanu piemērojis naudas sodus divām Jūrmalas pilsētas amatpersonām, aģentūra LETA noskaidroja KNAB.

KNAB konstatējis, ka Jūrmalas pilsētas pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Jānis Siliņš laikā no 2002.gada maija līdz 2014.gada novembrim savienoja pašvaldības policijas priekšnieka vietnieka amatu ar sūknēšanas iekārtu operatora amatu SIA “Jūrmalas ūdens”.

Likums paredz, ka pašvaldības policijas priekšniekam un viņa vietniekam ir atļauts savienot valsts amatpersonas amatu tikai ar amatu, kuru viņi ieņem saskaņā ar likumu vai Saeimas apstiprinātajiem starptautiskajiem līgumiem, Ministru kabineta noteikumiem un rīkojumiem, kā arī pedagoga, zinātnieka, profesionāla sportista un radošo darbu.

Kā atbildību mīkstinošu apstākli ņemts vērā tas, ka Siliņš atzina savu vainu un nožēloja izdarīto administratīvo pārkāpumu. Par valsts amatpersonas amata savienošanas ierobežojumu pārkāpšanu Siliņam piemērots 90 eiro naudas sods.

Tāpat KNAB konstatējis, ka Jūrmalas pilsētas domes kapitālsabiedrības SIA “Jūrmalas ūdens” un SIA “Jūrmalas siltums” valdes loceklis Raitis Arnts laikā no 2011.gada maija līdz 2013.gada aprīlim savienoja “Jūrmalas ūdens” valdes locekļa amatu ar aizliegtu amatu uzņēmumā “GEO Consultants”. Savukārt laikā no 2014.gada februāra līdz 2014.gada maijam viņš savienoja “Jūrmalas siltums” valdes locekļa amatu ar aizliegtu amatu “GEO Consultants”.

Likumā noteiktie amatu savienošanas ierobežojumi nepieļauj pašvaldības kapitālsabiedrības valdes loceklim savienot savu amatu ar darbu vai amatu komercsabiedrībā. Arnts ir atzinis savu vainu un nožēlo izdarīto.

Par valsts amatpersonas amata savienošanas ierobežojumu pārkāpšanu Arntam piemērots 100 eiro naudas sods.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (30)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (25)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+