Mobilā versija
+1.9°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
16. maijs, 2015
Drukāt

KNAB soda Jūrmalas pašvaldības policijas priekšnieka vietnieku

Foto - LETAFoto - LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) par amata savienošanas ierobežojumu pārkāpšanu piemērojis naudas sodus divām Jūrmalas pilsētas amatpersonām, aģentūra LETA noskaidroja KNAB.

KNAB konstatējis, ka Jūrmalas pilsētas pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Jānis Siliņš laikā no 2002.gada maija līdz 2014.gada novembrim savienoja pašvaldības policijas priekšnieka vietnieka amatu ar sūknēšanas iekārtu operatora amatu SIA “Jūrmalas ūdens”.

Likums paredz, ka pašvaldības policijas priekšniekam un viņa vietniekam ir atļauts savienot valsts amatpersonas amatu tikai ar amatu, kuru viņi ieņem saskaņā ar likumu vai Saeimas apstiprinātajiem starptautiskajiem līgumiem, Ministru kabineta noteikumiem un rīkojumiem, kā arī pedagoga, zinātnieka, profesionāla sportista un radošo darbu.

Kā atbildību mīkstinošu apstākli ņemts vērā tas, ka Siliņš atzina savu vainu un nožēloja izdarīto administratīvo pārkāpumu. Par valsts amatpersonas amata savienošanas ierobežojumu pārkāpšanu Siliņam piemērots 90 eiro naudas sods.

Tāpat KNAB konstatējis, ka Jūrmalas pilsētas domes kapitālsabiedrības SIA “Jūrmalas ūdens” un SIA “Jūrmalas siltums” valdes loceklis Raitis Arnts laikā no 2011.gada maija līdz 2013.gada aprīlim savienoja “Jūrmalas ūdens” valdes locekļa amatu ar aizliegtu amatu uzņēmumā “GEO Consultants”. Savukārt laikā no 2014.gada februāra līdz 2014.gada maijam viņš savienoja “Jūrmalas siltums” valdes locekļa amatu ar aizliegtu amatu “GEO Consultants”.

Likumā noteiktie amatu savienošanas ierobežojumi nepieļauj pašvaldības kapitālsabiedrības valdes loceklim savienot savu amatu ar darbu vai amatu komercsabiedrībā. Arnts ir atzinis savu vainu un nožēlo izdarīto.

Par valsts amatpersonas amata savienošanas ierobežojumu pārkāpšanu Arntam piemērots 100 eiro naudas sods.

Pievienot komentāru

Beidzot grib mazināt nodokli pārtikai (4)Vienojas izvērtēt iespēju līdz 5% samazināt PVN Latvijā audzētiem augļiem, dārzeņiem un ogām
Streičs: Sveikt vīriešus Padomju armijas dienā ir tumsonība un kauns (12)Liekas absurdi – kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas pagājuši jau turpat 27 gadi, bet joprojām ir cilvēki, kuri atzīmē armijas dienu, un šajā
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Draugiem Facebook Twitter Google+