×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
19. novembris, 2017
Drukāt

KNAB soda pagasta pārvaldes vadītāju par prēmijas izmaksu laulātajai (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) piemērojis 100 eiro naudas sodu kādam Rēzeknes novada pagasta pārvaldes vadītājam, kurš izdevis rīkojumu par prēmijas izmaksu laulātajai.

KNAB secinājis, ka amatpersona pārkāpusi likumu “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonas darbībā”.

Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs (V) aģentūrai LETA pastāstīja, ka pirms svētkiem novada pagastu pārvaldēs tikuši sastādīti prēmējamo personu saraksti un iesniegti saskaņošanai novada domes izpilddirektoram. Pēc tam, kad izpilddirektors šos sarakstus bija apstiprinājis, tos bija jāparaksta arī pagastu pārvalžu vadītājiem. Vienā no pagastiem prēmējamo personu sarakstā bijusi arī pagasta pārvaldnieka sieva un, saskaņā ar pastāvošo kārtību viņam nav bijis tiesību parakstīt rīkojumu par prēmijas piešķiršanu viņai. Tas bijis jādara kādai citai personai, kurai ir paraksta tiesības.

Minēto pārkāpumu pārbaudes gaitā konstatējuši Valsts kontroles darbinieki un ziņojuši par to KNAB amatpersonām. Švarcs uzskata, ka pārkāpums esot formāls, un pašvaldības amatpersonas bija cerējušas, ka vainīgajai personai tikšot izteikts aizrādījums, taču ticis uzlikts naudas sods.

Patlaban pieļautais pārkāpums esot izlabots. Vainīgā persona sodu visdrīzāk samaksāšot, jo tērēt savu laiku un tiesāties šādas summas dēļ diez vai esot lietderīgi.

Kuru tieši pagasta pārvaldes vadītāju KNAB ir sodījis Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs telefonsarunā neatklāja.

KNAB redzeslokā regulāri nokļūst pašvaldību amatpersonas par iepriekšminētā likuma normu pārkāpumiem. Daļa saņem naudas sodus, bet citiem izteikti aizrādījumi.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Nepiekrītu Arvīdam. No sīkumiem sākas.Nav svarīgi,cik liela prēmija, svarīgs ir princips, kas jāievēro valsts amatpesonai.

  2. Ar ko tagad nodarbojas KNAB? Ar sīkumiem! Ar darbības imitāciju. Tikai ne ar valsts īsto nozadzēju un izlaupītāju ķeršanu. Politiķi atraduši īsto vadītāju, kurš viņus netraucē.

  3. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

    Kā dažus gadus pēc apvērsuma izteicās pasaules proletariāta vadonis biedrs Ļeņins: “xyiņoj zaņimajeķes, tovarišči!”. Pagastvecis prēmiju nepiešķīra sievai, bet pagasta darbiniecei! Jautājums- vai viņa to bija pelnījusi? Ja jā, tad par ko mēs ņemamies, ja nē, tad onku sodīt! Lūk, arī viss stāsts. Es jau saprotu, ka daudz vieglāk ir nosodīt tantiņu pie lielveikala, kura tirgo 3 zilo vizbulīšu pušķīšus, bet neko nevaram izdarīt ne 3A, ne AA, ne OIK, ne kontrabandas, ne banku, ne valsts iepirkumu uzvarētājiem, ne Laventa dakteru, ne daudziem citiem varoņiem. Nožēlojama un varena darbības imitācija. Kad reiz beigsim šaut ar ballistiskām raķetēm uz biz biz mārītēm?
    Visiem sveicieni valsts svētkos!

Draugiem Facebook Twitter Google+