Mobilā versija
Brīdinājums -7.8°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Otrdiena, 23. janvāris, 2018
24. oktobris, 2017
Drukāt

KNAB sodījis Juri Žagaru (2)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) par aizliegtu amatu savienošanu piemērojis 65 eiro naudas sodu aktierim, SIA “Vidzemes koncertzāle” direktoram Jurim Žagaram.

KNAB mājaslapā ievietotā informācija liecina, ka Žagars savienoja “Vidzemes koncertzāles” valdes locekļa amatu ar aizliegtiem amatiem SIA “Cīruļkalns – atpūtas bāze” un SIA “Žagarkalns”. “Firmas.lv” informācija liecina, ka Žagaram pieder šie uzņēmumi un viņš tajos ir valdes priekšsēdētājs.

KNAB uzskata, ka, savienojot šos amatus, Žagars pārkāpis likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonas darbībā” normu. Tā paredz, ka publiskas personas kapitālsabiedrības valdes loceklim ir atļauts savienot valsts amatpersonas amatu tikai ar amatu, kuru viņš ieņem saskaņā ar likumu, Ministru kabineta noteikumiem un rīkojumiem, amatu arodbiedrībā, biedrībā vai nodibinājumā, partijā, kā arī pedagoga, zinātnieka, ārsta, profesionāla sportista un radošo darbu.

Tāpat publiskas personas kapitālsabiedrības valdes loceklim ir atļauts savienot valsts amatpersonas amatu ar citu amatu kapitālsabiedrībā, kurā tas ieņem valdes locekļa amatu, ja to savienošana nerada interešu konfliktu un ir saņemta tās kapitālsabiedrības pārvaldes institūcijas rakstveida atļauja.

Žagaram piemērots 65 eiro liels administratīvais sods un viņš to jau šovasar samaksājis.

Likums ļauj KNAB savā mājaslapā publicēt to amatpersonu vārdus, kuri pārkāpuši likumu “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonas darbībā”. Starp šogad sodītajiem vai aizrādījumu saņēmušiem ir, piemēram, policisti, pašvaldību iestāžu amatpersonas, ministru ierēdņi, Valsts ieņēmumu dienesta inspektori un citas amatpersonas.

Žagars nav vienīgais kultūras nozares pārstāvis, kurš nokļuvis KNAB redzeslokā, jo šogad birojs saistībā ar telpu nomas līguma slēgšanu aizrādījis Latgales vēstniecības “Gors” vadītājai Diānai Zirniņai.

Savukārt pērn birojs par valsts amatpersonas amata savienošanas ierobežojumu pārkāpšanu piemērojis 70 eiro sodu dzejniecei Liānai Langai. KNAB konstatēja, ka Langa (īstajā vardā Liāna Bokša) savienoja Ikšķiles novada pašvaldības Dzintara Soduma balvas konkursa žūrijas komisijas locekles amatu ar amatiem dažādos nodibinājumos, piemēram, Nacionālās rakstniecības atbalsta fondā, uzņēmumos un Latvijas Rakstnieku savienībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ārprāts! Žagars jāliek cietumā. Rakstniece arī. Kā var vadīt privātu biznesu, kas ļauj izdzīvot, un apvienot ar kultūras amatu, kas izdzīvošanu neparedz? Bada nāvi Žagaram un visiem, kas lien kultūrā. Tur jābūt tikai ierēdņiem. Tiem tauta uzticas.

  2. Nu gan jasmejas pa tgailim, kuram lupu nav!!!Kad beidzot kersies klat treknajam zivim, kuram desmitiem amatu???

Draugiem Facebook Twitter Google+