×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
15. augusts, 2013
Drukāt

KNAB šonedēļ aizturējis bijušo VID vadītāju Jezdakovu (papildināts plkst.18:30)

LETALETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šonedēļ aizturējis bijušo Valsts ieņēmumu dienesta vadītāju Neliju Jezdakovu, taču viņai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, liecina aģentūras LETA rīcībā nonākusī informācija.

 

Pagaidām gan nav zināms, kādā lietā aizturēšana veikta. Rīgas Centra rajona tiesas pārstāvis Jānis Jaksons aģentūrai LETA apstiprināja, ka šonedēļ KNAB bija pieteicis trīs sankcijas izmeklēšanas darbību veikšanai, taču citu informāciju tiesa nevarot atklāt. Apcietinājuma sankcija gan nav tikusi iesniegta.

Jezdakovas advokāts Rinalds Bušs aģentūrai LETA kategoriski atteicās komentēt šo situāciju, jo ir parakstījies par izmeklēšanas ziņu neizpaušanu. Advokāts norādīja, ka “viņš nevēlas nonākt divdomīgā situācijā par viedokļa paušanu”.

KNAB otrdien un trešdien kādā kriminālprocesā veicis atsevišķas procesuālās darbības, tomēr izmeklēšanas interesēs plašāka informācija netiek sniegta, aģentūrai LETA teica KNAB preses pārstāve Inta Šaboha.

Jau ziņots, ka Jezdakova šovasar finanšu ministram iesniedza lūgumu pēc pašas vēlēšanās viņu atbrīvot no ieņemamā amata, sākot ar 10.jūliju. Finanšu ministrs atlūgumu pieņēma, un valdība 2.jūlijā nolēma amatpersonu no amata atbrīvot.

VID ģenerāldirektore toreiz ar dienesta Sabiedrisko attiecību daļas starpniecību izplatīja komentāru, kurā min, ka ir gandarīta par paveikto. “Esmu izdarījusi visu, kas bija iecerēts, un šobrīd vēlos pievērsties citu ieceru realizēšanai. Turpināšu strādāt līdz pēdējai darba dienai ar pilnu atdevi,” apgalvoja Jezdakova.

Jezdakova VID ģenerāldirektores amatu ieņēma kopš 2010.gada marta.

VID direktores pienākumu izpildītāja Ināra Pētersone ziņu aģentūrai LETA sacīja, ka bijušās VID ģenerāldirektores Jezdakovas aizturēšana ir pārsteigums visam VID kolektīvam, un cerams, ka tas ir pārpratums.

Viņa aicināja sabiedrību neizdarīt pārsteidzīgus spriedumus, jo process ir tikai sācies un tā gaitā noskaidrosies, par ko ir runa un kādā statusā šajā procesā ir Jezdakova.

“Es pati personīgi arī neticu faktam, ka Jezdakovai var pārmest kādus šaubīgus darījumus, un ceru, ka tas ir pārpratums. Patlaban nezinu, kādā statusā ir Jezdakova, un ir jāgaida, kamēr noskaidrosies fakti. Esmu ilgi strādājusi kopā ar Jezdakovu, tāpēc tāda apsūdzība liekas dīvaina,” sacīja Pētersone.

Patlaban Jezdakova ir Pētersones ārštata padomniece un Pētersone nevarēja atbildēt, vai viņa šo amatu saglabās. “Kad būs skaidrs, par ko ir runa un skaidrs kā process attīstīsies, tad arī tiks pieņemti lēmumi. Pieļauju, ka tad, ja tam būs pamats, Jezdakova pati varētu atkāpties no šī amata,” sacīja Pētersone.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+