×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
31. oktobris, 2016
Drukāt

KNAB Strīķei nāksies izmaksāt vairāk nekā 13 000 eiro (6)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Stājies spēkā spriedums, ar kuru tika atcelts disciplinārsods pazemināt amatā bijušo Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieci Jutu Strīķi, un saskaņā ar šo spriedumu viņai par labu piedzīti vairāk nekā 13 000 eiro.

Kā informēja Augstākās tiesas (AT) preses sekretāre Baiba Kataja, AT 28.oktobrī atteica ierosināt kasācijas tiesvedību šajā lietā, līdz ar to spēkā stājās Rīgas apgabaltiesas spriedums. Lēmums nebija pārsūdzams.

Jau ziņots, ka Rīgas apgabaltiesa maija beigās atcēla disciplinārsodu – lēmumu pazemināt Strīķi amatā. Tiesa nolēma daļēji apmierināt Strīķes prasību pret KNAB par darba devēja piemērotā disciplinārsoda – pazemināšana amatā – atcelšanu, atšķirīgas attieksmes aizlieguma pārkāpuma konstatēšanu un atlīdzības par morālo kaitējumu un darba samaksas starpības piedziņu.

Tiesa nolēma atcelt disciplinārsodu, kas Strīķei piemērots ar KNAB 2014.gada 11.jūlija rīkojumu. Tāpat tiesa nolēma piedzīt no KNAB Strīķes labā algas starpību starp KNAB priekšnieka vietnieka un galvenā speciālista atalgojumu laika periodā no 2014.gada 21.jūlija līdz 2015.gada 30.septembrim un par divām darba dienām 2015.gada oktobrī 10 414 eiro apmērā.

Tomēr tiesa noraidīja Strīķes prasību pret KNAB par darba algas starpības piedziņu 10 052 eiro apmērā.

Vēl tiesa nolēma piedzīt Strīķes labā morālā kaitējuma kompensāciju 700 eiro apmērā, bet noraidīja Strīķes prasību pret KNAB daļā par morālā kaitējuma piedziņu 6300 eiro apmērā.

Apgabaltiesa nolēma arī piedzīt no KNAB Strīķes labā 2500 eiro tiesāšanās izdevumus advokāta atlīdzības samaksai.

Šī ir viena no vairākām Strīķes prasībām pret biroju.

KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks šovasar pirms došanās atvaļinājumā nolēma atbrīvot no amata ilggadējo KNAB darbinieci Strīķi. Viņš bija parakstījis rīkojumu par disciplinārsoda piemērošanu Strīķei. Disciplinārsods ir atbrīvošana no amata. Arī šo sodu Strīķe ir pārsūdzējusi tiesā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. šausmas, kāda aizvēsturiska Atbildēt

  AITA ! Pati esi veca uts! Domā AITA – ne velti Strīķe un Dravniece saņems šo pietiesāto naudu un ne jau par skaistām acīm! Ja kaut kas noriebies tev, AITA, tad neplāties ēterā ar savu garīgo atpalicību – neklausies!? Laikam tu esi ielu slaucītāja, kurai domāšana aitas līmenī! Tev līdz abām KNAB darbiniecēm ĻOTI TĀLU tāpat kā Streļķim!? Viduvējības sabiedrībai ĻOTI bīstamas!

 2. Ta Strikene jau ir apnikusi vina lien un lien ka veca uts kur vinai nav vietas,lai iet strada par ielu slaucitaju,noriebies par vinu visu laiku klausities.

 3. Brīnišķīgi un to summu lai strel”cenoks arī atmaksā un Jutu atjaunot savā amatā!!!!

 4. Jā, kāpēc par Streļčenoka sistemātiskām izdarībām KNAB par darbinieku nelikumīgu atlaišanu ir jāmaksā nodokļu maksātājiem? Strīķei 13 tūkst., Dravniecei 34 tūkst., utt.! Budžetā trūkst naudas, bet valdība un
  Kučinskis uz šiem pārkāpumiem nemaz nereaģē. Streļčenoks tik atlaiž darbiniekus un valsts tik maksā!
  Kad šī prakse beigsies un KNABs sāks ievērot likumus?

 5. Man paliek fiziski nelabi, kad šitas purns (piedodiet)rēgojas pretī Arcilvēku tur nav ne vismazākās līdzības. Saglabājies eksemplārs no Troikas.

 6. “KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks (..) nolēma …” Kāpēc man, tāpat kā miljonam nodokļu maksātāju, kārtējo reizi būtu jāmaksā par J. Strelčenoka prettiesiskajiem autogrāfiem?! – ja cilvēks ir ievārījis putru, viņam pašam tā jāizstrebj.

Draugiem Facebook Twitter Google+