×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
5. maijs, 2013
Drukāt

KNAB trīs Tukuma novada domes deputātiem piemēro naudas sodu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) piemērojis naudas sodu trīs Tukuma novada domes deputātiem saistībā ar balsošanu par prēmiju piešķiršanu kādas vidusskolas direktoram, aģentūra LETA noskaidroja KNAB.

KNAB konstatējis, ka deputāti Arvīds Driķis, Juri Bogužs un Guntis Bondars 2011.gada vasarā, balsojot par prēmijas izmaksu Zemgales vidusskolas direktoram, neievēroja ar atlīdzību saistīto izdevumu ierobežojumu izmaksāt prēmijas 2010. un 2011.gadā. Turklāt saskaņā ar likumu pašvaldības amatpersonu var prēmēt atbilstoši pašvaldības institūcijā noteiktajai prēmēšanas kārtībai un kritērijiem, taču lēmumā par prēmijas izmaksu premēšanas kritēriji netika norādīti.

Par valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu un aizliegumu neievērošanu, proti, par ierobežojumu pārkāpšanu, kuri noteikti attiecībā uz rīcību ar valsts vai pašvaldības mantu, KNAB katram deputātam piemēroja 50 latu naudas sodu.

Arī Tukuma novada domes priekšsēdētājs Juris Šulcs bija balsojis par prēmijas izmaksu Zemgales vidusskolas direktoram, kā arī izdevis rīkojumu par prēmiju izmaksu šim direktoram par ilggadēju Zemgales vidusskolas vadību. KNAB secināja, ka Šulcs pārkāpumu izdarījis aiz neuzmanības, un viņam piemēroja 55 latu naudas sodu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+