Latvijā
Novados

KNAB uzmanības lokā nonākušās Preiļu novada domes ēkas atjaunošana izmaksājusi miljonu eiro0

Foto: SCANPIX/REUTERS/LETA

Preiļu novada domes ēkas atjaunošana, kas pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) ziņām noslēgusies ar viltus akta izdošanu par pieņemšanu ekspluatācijā, izmaksājusi 1 001 754 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), liecina pašvaldības noslēgtais iepirkums.

KNAB, iespējams, ir aizturējis Preiļu novada domes priekšsēdētāju Marutu Plivdu un viņas vietnieku Juri Želvi, jo viņi šodien darbā nav ieradušies.

Un arī pašvaldības darbiniekiem neizdodoties ar viņiem sazināties, jo abu tālruņi ir izslēgti. Oficiālu informāciju no KNAB pašvaldība nav saņēmusi, aģentūrai LETA apliecināja domes sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Paegle.

Viņa nemācēja komentēt, vai darba vietā nav arī kādas citas pašvaldības amatpersonas.

Līgums par būvdarbu pirmo un otri kārtu ar AS “Siguldas būvmeistars” noslēgts 2018.gada aprīlī, un sākotnēja ēkas atjaunošanas un teritorijas labiekārtošanas darbu summa bijusi 946 546 eiro ar PVN. Vēlāk noslēgtas vairākas vienošanās, jo atklājušies neparedzēti darbi, un rezultātā pagarināts līguma izpildes termiņš, kā arī līdz 1 001 754 eiro, ieskaitot PVN, palielināta kopējā summa.

Būvdarbi veikti ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu.

Publiskotā informācija liecina, ka paredzēta arī darbu trešā kārta.

Ar “Siguldas būvmeistara” vadītāju Jāni Libkovski aģentūrai LETA pašlaik nav izdevies sazināties, taču uzņēmumā aģentūrai LETA pauda, ka būvniekam pašlaik nav pieejama plašāka informācija par KNAB veikto darbu saistībā ar domes ēkas atjaunošanu.

Šodien domē norisinās Zviedrijas vēstniecības pārstāvju vizīte, un viņus uzņem pašvaldības izpilddirektors Aldis Džeriņš un deputāti.

Gan Plivda, gan Želvis novada domē ievēlēti no Latgales partijas, nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK un Latvijas Zemnieku savienības apvienotā saraksta. Turklāt Plivda ir arī Latgales partijas valdes locekle.

Jau vēstīts, ka KNAB darbinieki otrdien ieradušies Preiļu novada domē un aizturējuši četras personas.

KNAB aģentūrai LETA apliecināja, ka birojs veicis neatliekamās kriminālprocesuālās darbības, tai skaitā sankcionētas kratīšanas 4.oktobrī sāktā kriminālprocesā par dienesta viltojumu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

Saistītie raksti

KNAB ieguva ziņas, kas liecina, ka laikā no 2019.gada 6.augusta līdz 7.augustam četras Preiļu novada domes amatpersonas ar vēl divu Preiļu novada domes amatpersonu atbalstu, iespējams, viltojušas aktu par atjaunotās Preiļu novada domes ēkas pieņemšanu ekspluatācijā.

Preiļu novada domes amatpersonas minēto aktu 2019.gada 7.augustā uzrādījušas Būvniecības valsts kontroles biroja būvinspektorei, kas veica būves ārpuskārtas pārbaudi.

Patlaban tiesības uz aizstāvību ir sešām personām, no kurām četras personas ir aizturētas.

LA.lv
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Rekviēms LNT jāatskaņo pēc īpašnieku, amerikāņu investoru vēlmes…
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
1939. gada 12. novembrī. Kur pazuduši tauki?
3 stundas
LL
Lilija Limane
Latvijā
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1919. gada 12. novembrī
9 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Stingrākas prasības studentiem, bet mazāk budžeta vietu?
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Otrdienas rītā vietām Latvijā izveidojusies migla un gaidāms vējains laiks
2 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Rekviēms LNT jāatskaņo pēc īpašnieku, amerikāņu investoru vēlmes…
2 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
VIDEO: Bostonas aizsardzība noēd Porziņģi
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Cērps oficiāli pieteicies kandidēt uz Latvijas Bankas prezidenta amatu
2 stundas