×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
13. decembris, 2016
Drukāt

KNAB vadītāja meklējumi var ieilgt (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja jauna konkursa izsludināšanai nepieciešamās likuma izmaiņas, visticamāk, varētu pieņemt 2017. gada sākumā.

Koalīcijas padome vakar vienojās atbalstīt nepieciešamās izmaiņas normatīvajos aktos, informēja Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) preses sekretārs Andrejs Vaivars. Paredzēts precizēt prasības pretendentiem, lai uz šo amatu varētu pieteikties plašāks pretendentu loks, skaidroja premjera pārstāvis. Plānots noteikt, ka par biroja priekšnieku var kandidēt persona, kas ieguvusi augstāko profesionālo vai akadēmisko izglītību (izņemot pirmā līmeņa profesionālo izglītību) un jurista kvalifikāciju, uzkrājusi amatam atbilstošu darba pieredzi un pieredzi vadošā amatā publiskajā pārvaldē vai tiesību aizsardzības jomā.

Vaicāts, vai jaunajā konkursā varēs piedalīties arī tie kandidāti, kas iepriekš tika noraidīti, Valsts kancelejas vadītājs Mārtiņš Krieviņš norādīja, ka konkursā varēs pieteikties visi nosacījumiem atbilstoši pretendenti. Viņš nekomentēja jautājumu par iepriekšējā KNAB vadītāja Jaroslava Streļčenoka izredzēm, ja Streļčenoks atkal nolemtu pretendēt uz šo amatu. Piedāvātās izmaiņas paredz no KNAB likuma svītrot normu par nepieciešamību pēc vismaz trīs gadu pieredzes vadošā amatā, informēja Krieviņš. MK noteikumos paredzēts veikt vairākus grozījumus, no kuriem būtiskākais būs, ka visi vadītāja amata pretendentu vārdi netiks publiskoti un ka sabiedrībai tiks darīti zināms tikai tā kandidāta vai kandidātu vārdi, kurus atbildīgā komisija virzīs izskatīšanai valdībā un Saeimā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lembergam jau vajag laiku, lai atlasītu priekš KNAB sev vēlamos kandidātus. Droši vien arī Štreļčenoks ir viņu skaitā. Bez Lemberga ziņas jau Kučinska valdībā nekas nenotiek, to jau viņš nupat nodemonstrēja revidējot mikrouzņēmuma nodokli. Un Kučinskis paklausīgi pilda viņa norādījumus. Viens cilvēks no malas komandē, ko valdībai darīt! Kaut kāds absurds! Kad šī mafija beidzot tiks likvidēta? Žurnālisti arī tikai pačivina un ātri paliek rāmi.

Draugiem Facebook Twitter Google+