×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.7°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
19. jūnijs, 2017
Drukāt

KNAB vadītājs: Lēmums izbeigt “oligarhu lietu” bija pamatots (9)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Lēmums izbeigt tā saukto “oligarhu lietu” bija pamatots, šorīt LNT sacīja jaunais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītājs Jēkabs Straume.

Straume atzina, ka kopumā sajūta par šo lietu “ir ļoti bēdīga” – lieta sākās ļoti skaļa, viss liecināja, ka ir indikācijas par ļoti skaļiem noziegumiem un pat par valsts nozagšanu, bet lietas novešanai līdz galam ir jāsavāc pierādījumu bāze, bet tas nenotika. Iemesli tam bijuši dažādi, tostarp informācijas noplūdes par izmeklēšanu.

Tas, vai šo lietu var un vajadzētu atjaunot, esot prokuratūras kompetencē, stāstīja Straume, gan atzīstot, ka “lēmums [izbeigt lietu] tomēr bija pamatots”.

Straume ir apņēmies uzlabot KNAB darbu, lai vismaz nākamajā reizē, kad birojā tiks sākta tik pat iespaidīga lieta, tā tiktu novesta līdz notiesājošajam spriedumam.

Jaunais KNAB vadītājs pauda viedokli, ka biroju nojaukt pilnībā nav nepieciešams, vajag vien uzlabot atsevišķas jomas, piemēram, aizpildīt tukšās vietas un pārvērtēt dažu darbinieku kompetences, tomēr viņš uzsvēra, ka sniegt plašāku vērtējumu pašlaik būtu neobjektīvi, jo KNAB viņš nostrādājis tikai pusotru dienu.

Straume atzina, ka KNAB jāstrādā uz “lielajām lietām”, bet sīkās var novirzīt citiem dienestiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. nevis nākamajās, BET ŠAJĀ REIZĒ. REIZ! ne seičas posļe tri goda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! VAINĪGIE NAV MIRUŠI.
  Jo tu taču tādu nekaunīgu iekārtu uzlikšanu nepieļausi vai ne? Kāda nākamā reize.Nav jau mēnešreizes, kas katru mēnesi.

 2. Kučinskim jāatkāpjas Atbildēt

  Manuprāt, Kučinskim par tik dramatisku iejaulkšanos KNABa darbībā, pasakot janajām KNAB priekšniekam neņemt “vecos kadrus”, ir jāatkāpjas, jo ar to Kučinskis ir pierādījis, ka pārkāpis jebkuras ētikas normas un valsts amatpersonas pilnvaras. Tas pierāda, kas ir Māris Kučinskis, kam viņš kalpo, ka darbs KNABā tik un tā nebūs.
  Gadās kļūdīties, kā bija ar izcilo valsts darbinieku Valdi Zatleru, kurš nepakļāvās oligarhijas manevriem, ka būs paklausīgs kalps, bet par to Zatlers dabūja ciest, pat tauta norēja, jo bija nozombēta.

  Kā būs ar Jēkabu? Ja, Straumes k-gs, padosieties šim Kučinska norād\ījumā, ar to būsiet zauidējis savu reputāciju un to neatgūsiet nekad, ka Jūs esiet gļēvs un bailīgs.

 3. Nezinu, tā bravurība vai lielība par Holivudasu un par “oligarhu lietas” izbeigšanas likumību. Lai, lēm ums var izskatīties likumīgs vienmēr, jo tajā var sarakstīt daudzko, bet kā tas atbilst pierādījumiem, par to jaunais knābists pārsteidžas – VISS VEDINA, ka viņš būs M āra Kučinska un Lemberga paklausīgs kadrs. Būtu labi, ja kļūdos, bet šie un citi izteikumi manī rada ļoti nopietnas bažās. Es varētu sev teikt – manās acīs jauņā KNABa šefa autoritāte krītas, pat nopietni, pareizāk, nāk doma, ka viņš ir “komandas cilvēks” – ko teiks komandieris, to darīs.

  Šie Kučinska izteikumi ir ļoti nopietni, tie parāda, no kā baidās Kučinskis un Lembergs,no kā baidās lemberģiāde, oligarhija, .., jūrmalģeitas kretīni.

 4. Nekā jauna. Tikko stājies knābja priekšgalā tā apliecina savu uzticību shēmotājiem un valsts nozadzējiem. Skumji, bet fakts! Tāpēc jau arī tika vienbalsīgi iecelts.

 5. Kā ieraudzīja 3 A bildi – nobijās – un esot vel armijnieks jau ar paceltām rokām? Tik strauji, pirms sāka šaut?

 6. Likumu nepildisana no atbildigajam personam un institucijam ir noziedzinieku un nozieguma atbalstisana,iespejams ka sanemot par to vel materialu atlidzibu.Finansiala darbiba un likumu nepildisana,ja ta apdraud Valsts ieksejo vai arejo drosibu ir Valsts nodeviba.Saja gadijuma ilgadejs cietumsods ar mantas konfiskaciju noziegumu veicejiem,un Valsts likumu nepilditajiem no atbildigajam institucijam un valdibas parstavjiem.

 7. Visi ar vienu striķīti saistīti, pavilks vienu, kritīs daudzi, bet kurš tad pats sev ienaidnieks. Tāpēc pamatoti izbeigta, jo citādi nemaz nevar būt, visai politiskajai spicei būtu karātavas.
  Balsojiet katrās vēlēšanās tikai par vecajiem bukiem un vienmēr visas lietas tiks izbeigtas tikai un vēlreiz tikai – pamatoti. Viens ar otru – saistīti uz mūžu mūžiem, gan vecie, gan viņu pēcnācēji – mantinieki. Latvija ir melnā vēža spīlēs.

 8. Jā ,visas lietas kas saistītas ar lielu naudu zagšanu tiek izbeigtas jo izbeigšana ir pamatota ŽĒL

 9. KNAB iepriekšējo vadītāju ,,darbu,, cienīgs turpinātājs.

Draugiem Facebook Twitter Google+