×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
9. aprīlis, 2015
Drukāt

KNAB vadītājs premjerei iesniedzis savu pašvērtējumu

Foto: LETAFoto: LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītājs Jaroslavs Streļčenoks ceturtdienas vakarā Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai (“Vienotība”) iesniedzis savu pašvērtējumu, aģentūrai BNS apstiprināja premjeres preses sekretāre Aiva Rozenberga.

KNAB pārstāve Laura Dūša aģentūrai BNS pastāstīja, ka pašvērtējumam ir noteikts ierobežotas pieejamības statuss, taču tuvākajās dienās plānots daļu no tā publicēt.

Pēc Streļčenoka lūguma Straujuma iepriekš pagarināja termiņa iesniegšanu no otrdienas līdz ceturtdienai. Viņam bija jāiesniedz darba izpildes novērtēšanas veidlapa valsts informācijas sistēmā “Novērtēšanas elektroniskās veidlapas informācijas sistēma”.

Streļčenoks intervijā Latvijas Radio iepriekš pauda, ka līdz šim tas nav ticis izdarīts, jo bijos jāapkopo padarītais darbs par ilgu periodu, kā arī šāda pārbaude viņam bijusi pārsteidzoša. Līdz šim pašnovērtējuma iesniegšanu Streļčenoks atlicis divas reizes. Viņš noraidīja versiju, ka novērtējuma iesniegšanu būtu novilcinājis.

Jau vēstīts, ka Straujuma izveidojusi komisiju Streļčenoka darba izpildes novērtēšanai, kuru vadīs Drošības policijas priekšnieks Normunds Mežviets, liecina oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” publicētā informācija.

Komisijā strādās arī aizsardzības ministra padomnieks informācijas tehnoloģiju un starptautiskās drošības jautājumos Jānis Kažociņš, Satversmes aizsardzības biroja direktors Jānis Maizītis, Ģenerālprokuratūras Īpaši pilnvarotu prokuroru nodaļas virsprokurors Ingemārs Masaļskis un Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks Dmitrijs Trofimovs.

Veicot Streļčenoka kompetenču novērtēšanu, komisijai būs jāņem vērā paplašinātajai novērtēšanai, izmantojot 360 grādu metodi, deleģēto KNAB amatpersonu un darbinieku arodbiedrības, Sabiedriskās politikas centra “Providus”, biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomes pārstāvju viedokļi, noteikusi Straujuma.

KNAB jau ilgāku laiku tiesājas ar vairākām biroja darbiniecēm, tostarp bijušo KNAB priekšnieka Streļčenoka vietnieci Jutu Strīķi un arī Ilzi Dravnieci. Pagaidām tiesa pieņēmusi vairākus birojam nelabvēlīgus lēmumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+