×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
29. jūlijs, 2017
Drukāt

KNAB veic trīs pārbaudes saistībā ar “oligarhu sarunu” lietu (3)

Foto: Ernests Dinka, Saeimas AdministrācijaFoto: Ernests Dinka, Saeimas Administrācija

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šobrīd veic trīs pārbaudes saistībā ar “oligarhu sarunu” lietu, aģentūru LETA informēja KNAB pārstāve Laura Dūša.

KNAB ir izveidojis dienesta izmeklēšanas komisiju, kura veic dienesta pārbaudi par, iespējams, valsts noslēpuma izpaušanu, atbilstoši Ministru kabineta noteikumu “Valsts noslēpuma, Ziemeļatlantijas līguma organizācijas, Eiropas Savienības un ārvalstu institūciju klasificētās informācijas aizsardzības noteikumi” 104.pantam. Šajā pārbaudē tiek skaidrots, kā pašas sarunas nonāca publiskajā telpā, un pārbaudes termiņš no sākotnējām 15 dienām ir pagarināts.

KNAB ir sācis resorisko pārbaudi sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID) par publiski izskanējušo informāciju par to, ka, iespējams, valsts amatpersonas – zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS) – deklarācijās nav uzrādīts īpašums Rīgas Brīvostas teritorijā. Pārbaude turpinās.

Papildus tam KNAB sācis pārbaudi saistībā ar žurnāla ”Ir” publicētajām, viesnīcā ”Rīdzene” ierakstītajām politiķu sarunām, lai pārvērtētu citu KNAB rīcībā esošo informāciju, kas nav tikusi vērtēta kriminālprocesa ietvaros, lai, iespējams, identificētu Krimināllikumā paredzēto noziedzīgo nodarījumu pazīmes. Pārbaude turpinās un lietas apjoma dēļ šobrīd pārbaužu veikšanas ilgumu precīzi nav iespējams paredzēt, uzsvēra Dūša.

Jau vēstīts, ka viesnīcā “Rīdzene” noklausītās politiķu un uzņēmēju sarunas kalpoja kā viens no galvenajiem pierādījumiem tā dēvētajā oligarhu lietā, kas tika ierosināta 2011.gadā pēc Krimināllikuma pantiem par kukuļņemšanu, kukuļdošanu, noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un valsts amatpersonām likumā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu.

KNAB šo lietu izmeklēja vairākus gadus, tomēr izrādījās, ka noklausītās sarunas nav pietiekams pierādījums apsūdzību celšanai, tāpēc kriminālprocess tika izbeigts.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Cik saprotu, tad KNAB izmeklē, kādā veidā tikušas nopludinātas sarunas un kurš pie tā vainīgs, jo redz, tas skaitās “valsts noslēpums”. Un tiesās to, kurš noklausījās un atklāja sabiedrībai šādu “valsts noslēpumu”. Diemžēl!!!!!!!!!!!!!

  2. Protams, kā var nepārbaudīt!? Ja jau Straume trešā dienā pēc apstiprināšanas kategoriski paziņoja “tur nekā nav”. Galvenais mērķis, – ne jau izvērtēt “valsts nozagšanas” riskus, bet uzrakt, kurš patriots ( pēc acīmredzaas KNAB un prokuratoras bezdarbības) uzņēmies drosmi novest informāciju bauriem.

  3. Rakstnieks Mauliņš reiz uzrakstīja vārdus – sievu tenkās ir daudz vairāk patiesības, kā laikrakstos. Tagad jau gadiem klīst valodas, ka nozīmējot jaunu KNAB priekšnieku, pirms aptiprināšanas Saeimā, tāds tiek nodot izvērtēšanai Lembergam. Pēc tam ir balsojums Saeimā. Kāds tas var būt, redzam pēc balsojuma par Sudrabas iecelšanu izmeklēšamas komisijā un vadībā. Tādā komisijā nedrīkstētu būt pat Sudrabas, kā aizdomās turētās, radinieki, vai citādi saistīti cilvēki, bet … Jā, griezies kā gribi, kā aste pakaļā, tā pakaļā.

Draugiem Facebook Twitter Google+