×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
17. februāris, 2018
Drukāt

KNAB veicis kratīšanu LB prezidenta mājās (22)

Foto - Zane Bitere/LETAFoto - Zane Bitere/LETA

Latvijas Bankas (LB) prezidenta Ilmārs Rimšēviča īpašumā Langstiņos piektdien,16.februārī, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) veicis kratīšanu, vēsta portāls “Pietiek.com”. Kratīšana veikta arī Rimšēviča darbavietā, liecina LTV Ziņu dienesta rīcībā esošā informācija.

Rimšēvičs, kura darbā un dzīvesvietā Langstiņos piektdien kratīšanu veica KNAB, sestdienas pievakarē kopā ar savu advokātu Saulvedi Vārpiņu ieradies KNAB, novēroja “TV3 Ziņas”. Viņš KNAB birojā ieradās plkst.18, un nav pametis to, novēroja aģentūra LETA.

Iepriekš tika ziņots, ka LB prezidents ir izbraucis no valsts.

Rimšēvics atteicies portālam komentēt viņa privātīpašumā un darbavietā veikto kratīšanu. Savukārt KNAB apstiprinājis, ka kratīšana patiešām ir notikusi, taču plašāku informāciju nesniedz.

Pēc portāla rīcībā esošām neoficiālām ziņām, kratīšanas esot piedzīvojis arī pazīstamais “polituzņēmējs” Māris Martinsons, turklāt viņš ticis aizturēts, un šīs darbības bijušas saistītas ar Rimšēviča mājās notikušo kratīšanu.

Arī aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka aizturēts uzņēmējs Māris Martinsons. Personu var aizturēt uz 48 stundām, pēc tam tiesībsargājošajām institūcijām jālemj vai un kādu drošības līdzekli piemērot.

Gan Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), gan finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) KNAB veiktās darbības aģentūrai LETA nekomentēja. Reizniece-Ozola sacīja, ka viņa nav tiesīga komentēt KNAB darbības, līdzīgi arī Kučinska preses sekretārs Andrejs Vaivars norādīja, ka premjers nevar notikušo komentēt.

Arī Martinsona advokāts Lauris Leja nekomentēja situāciju, norādot, ka patlaban atrodas ārpus valsts un nav informētas par notikušo.

Pēdējā mēneša laikā divreiz publisku izskanējusi informācija par iespējamu kukuļošanu Latvijas finanšu sektorā.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka KNAB sācis pārbaudi par masu medijos izskanējušo informāciju, ka bijušais maksātnespējas administrators Māris Sprūds un augsta amatpersona finanšu sektorā no “Norvik bankas” lielākā akcionāra izspieduši kukuļus.

“Norvik bankas” lielākais akcionārs, Lielbritānijā dzīvojošais krievu izcelsmes uzņēmējs Grigorijs Guseļņikovs kopā ar citiem bankas akcionāriem pieteikumā starptautiskai šķīrējtiesai apgalvojis, ka Sprūds un augsta amatpersona finanšu sektorā no viņa izspieduši kukuļus, lai Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) neizdarītu spiedienu pret banku.

Savukārt šonedēļ ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcija (“FinCEN”) paziņoja, ka plāno noteikt sankcijas “ABLV Bank” par naudas atmazgāšanas shēmām, kas palīdzējušas Ziemeļkorejas kodolieroču programmai, kā arī nelegālām darbībām Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā.

“FinCEN” publiskotajā ziņojumā arī teikts, ka “ABLV Bank” vadība līdz 2017.gadam izmantojusi kukuļdošanu, lai ietekmētu amatpersonas Latvijā, cenšoties novērst pret to vērstas tiesiskas darbības un mazinātu draudus savām augsta riska darbībām. KNAB sācis pārbaudi arī par šo lietu.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. KRATĪT VAI VISĀS DAUDZĀS MĀJĀS UN DZĪVOKĻOS

 3. Paipalu, Dzelzavas ielas- vajag pakratīt.Pagrabu seifus.

 4. Kratīšanu vajag arī Rimševica bankas darbinieku dzīvesvietās. neadekvātās naudas algaās, likumīgi un nelikumīgi.
  Naudas seifi māju pagrabos- Dzelzavas, Paipalu ielā!

 5. Te notiek sava veida financiāls valsts apvērsums. Viss ko jādara ir jāapmētā kådu ar nepierādamiem mēsliem, ka gribot negribot nabaga apmētåtam jāatkāpjas. Starplaikā ieliek vadībā kādu saprātīgāku ar kuru var labi sadarboties. Tas jau notiek jau šo baltu brīdi. Kāds pēc kaut ko tāda jau sauc no augstas tribīnes.

 6. Diez kāpēc es neuzticos knab…

 7. Gaidāms vīrusa ”laventus kukulis” uzliesmojums. Vaškēvics jau nopietni saslimis .

 8. Piedot un saprats !!!!

 9. Satversmē ielikts ; lai iekļūtu saemā partijai jāpārvar 5% barjera. Tikai tādēļ ir visiem jāpiedalās vēlēšanās, tikai tādēļ nedrīkst neko mest urnās. Piedalījušos vēlētāju skaits ir , bet 5% partija nav savākusi. Vienkāršs rēķins. Nekā sarežģīta. Un pilnīgi vienalga , kas viņnē vēlēšanās. Ar koalīcijas padomi nezināmi cilvēki vada deputātu balsojumus. Vai šie nezināmie cilvēki ir šodien krievvalodīgie čekisti vai mūsu pašu nagu maucēji, to neviens nezina.

 10. Jums, atvainojos, tie tukšie penterējumi pašam neapnīk?

 11. Izskatās, ka tas notika Atbildēt

  Kad R. bija pagriezis muguru un neredz kas tiek vińam fiksi darīts…. vai arī…. vienkārši nav atradies mājās attiecīgā brīdī. Ko domāt?

 12. Pareizi Knab dara.Arī svētie tēvi reiz japārbauda.

 13. Uz vēlēšanām ir jāiet! Būs, kas tajās urnās metīs – un tieši to vārdus, kuri to vien gaida, lai tiktu pie varas… Kā nav kauna musinat cilvēkus NEIET uz vēlēšanām!!!!! Ir jāiet , nav jābalso par komunistiem un oligarhiem, nav jābalso par tiem ,kuri jau šajā Saeimā ir parādījuši, ka ir kangari.

  • 30 gadus Tu, luni, staigāji uz vēlēšanām ! Tev no tā vieglāk ir palicis ?
   Vēlēšanu dienā ir jāiet MAKŠĶERĒT, stulbeni !

 14. Pirms vēlēšanu cīņas uzņem apgriezienus. Ja negribam šādus -”bezmaksas”- Precīzāk, aplam dārgos teātrus piedzīvot, Iesaku padomāt par vēlēšanām. Izeja ir piedalīties visiem vēlēšanās, gan slimiem, invalīdiem. Bet neko vēlēšanu urnās nemest, ja nu kādu protesta zīmīti, bet visus vēlēšanu materiālus, ieskaitot apzīmogotos konvertus, nest māj;as un saglabāt. Tā tikai iespējams panākt izmaiņas valdošās mafijas apkarošanā. Nepiedalīšanās vēlēšanās sekmē tikai mafijai nepieciešamo cilvēku iekļūšanai seiamā.

  • Spraudnis tu esi oligarhu ceerme.

  • Tu būsi uzdāvinājis valsti Saskańai. Par to tev kolonisti teiks lielu paldies.

  • Cik atceros ,ja neiesi vēlēt ,valsts nepaliks bez ,,gudrajām galvām ” Turpinās valdīt tie ,kuri visu laiku jau valda .Aiziet un nemest urnās biļetenus ,kaut kā neliekas loģiski ,jo …..ja urnā atradīs kaut desmit derīgus biļetenus ,tad no tiem arī tiks sastādīta mūsu vadība Un te nu Tu opīti ,kā lietpratējs varētu padalīties ,ko tad īsti darīt tam nabaga vēlētājam ,kurš ieradies iecirknī ,stāv ar 18, 20, vai 23 kandītātu sarakstiem rokās .Visi sarakstā minētie ,viņam ir ,,tumša bilde ” ja nu vienīgi iepriekšējā dienā ,dzirdēts tirgū ,ka …viena tante teica ,.. 5-ajā ,7-ajā ,bet varbūt ,ka 11-ajā sarakstā ir tie īstie ,,mūsu kājgrieži ,kuri tad neļauj mums dzīvot ! Tad te arī jautājums visu vēlētāju vārdā ,kā mums zināt , par kuru sarakstu balsot , 23- ? varbūt 17-o? 12-o;? 3-o ? Un tad nu varēs atkal pārmest -ko ievēlējāt ,to arī dabūjāt ! Tikai nestāsti ,ka urnā jāmet ,pogas, lūgumraksti un izgriezumi no avīzēm!

   • Satversmē ielikts ; lai iekļūtu saemā partijai jāpārvar 5% barjera. Tikai tādēļ ir visiem jāpiedalās vēlēšanās, tikai tādēļ nedrīkst neko mest urnās. Piedalījušos vēlētāju skaits ir , bet 5% partija nav savākusi. Vienkāršs rēķins. Nekā sarežģīta. Un pilnīgi vienalga , kas viņnē vēlēšanās. Ar koalīcijas padomi nezināmi cilvēki vada deputātu balsojumus. Vai šie nezināmie cilvēki ir šodien krievvalodīgie čekisti vai mūsu pašu nagu maucēji, to neviens nezina.

Draugiem Facebook Twitter Google+