×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
5. oktobris, 2016
Drukāt

Jūrmalas mēra kratīšanas lieta: Zināmi pārējo divu aizturēto vārdi (4)

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki veic kratīšanu Jūrmalas mēra Gata Trukšņa birojā.Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki veic kratīšanu Jūrmalas mēra Gata Trukšņa birojā.

Foto - LETA

Papildināta.

Trešdienas vakarā izskanējuši vēl divi vārdi, kuri, iespējams, aizturēti saistībā ar otrdienas pēcpusdienā veikto kratīšanu Jūrmalas domē un ierosināto kriminālprocesu par iespējamu partiju nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā. Šajā kriminālprocesā kopumā aizturētas četras personas.

KNAB veicis procesuālas darbības “No sirds Latvijai” birojā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki 4.oktobrī veikuši procesuālas darbības partijas “No sirds Latvijai” (NSL) birojā saistībā ar ierosinātu kriminālprocesu, aģentūrai LETA sacīja NSL līdere Inguna Sudraba.

Par KNAB veiktajām darbībām frakcijas sēdē tika informēti NSL deputāti, aģentūrai LETA pavēstīja deputāte Silvija Šimfa (NSL).

Iepriekš Sudraba norādīja, ka viņai nav informācijas par otrdien aizturēto Jūrmalas mēra Gata Trukšņa un uzņēmēja, miljonāra Jūlija Krūmiņa attiecībām vai sadarbību. Politiķe sacīja, ka viņai ir pilnīgi neiespējami komentēt Trukšņa un Krūmiņa attiecības, jo viņa par tām neko nezinot un nekad nav bijusi ar tām saistīta.

Līdz ar Truksni un Krūmiņu aizturēts arī savulaik ar NSL saistītais Jorens Raitums

Kriminālprocesā par iespējamu partiju nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā, iespējams, aizturējis arī savulaik ar partiju “No sirds Latvijai” saistīto Jorenu Raitumu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Raitums savulaik sadarbojies ar NSL un esot bijis atbildīgs par jautājumiem, kas saistīti ar partijas budžetu. NSL līdere Inguna Sudraba aģentūrai LETA uzsvēra, ka Raitums nekad nav bijis partijas biedrs un partijā aktīvi nedarbojas.

Latvijas Televīzijas rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka aizturēts ir arī viens no SIA “FELIX Holding” dibinātājiem un vadītājiem uzņēmējs Ēriks Igaunis. Viņš uz aģentūras LETA telefona zvaniem pagaidām neatbild. Igauņa brālis Valērijs Igaunis aģentūrai LETA norādīja, ka neko par iespējamu brāļa aizturēšanu nezina. “Pirmā dzirdēšana, neko par to nezinu,” viņš teica.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka Ērikam Igaunim pieder “Holdinga kompānijas Felix” 59,5% kapitāldaļu, bet 40,5% kapitāldaļu pieder viņa brālim – Valērijam Igaunim. Ēriks Igaunis ir arī Rīgas Ekonomikas foruma “World Trends Forum” prezidents, savukārt līdz 2015.gadam viņš pastarpināti bija arī “Rīgas vagonrūpnīcas akcionārs”.

KNAB apkopotā informācija par politisko partiju ziedojumiem liecina, ka Ēriks Igaunis nevienam politiskajam spēkam nav ziedojis.

Jau ziņots, ka KNAB ir sācis kriminālprocesu par iespējamu partiju nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā, un šajā kriminālprocesā kopumā aizturētas četras personas.

KNAB 4.oktobrī aizturēja uzņēmēju Jūliju Krūmiņu un Jūrmalas domes priekšsēdētāju Gati Truksni (ZZS). Pēc aģentūras LETA rīcībā esošās informācijas, aizturēšanas saistītas ar iespējamiem partiju finansēšanas pārkāpumiem. KNAB darbinieki otrdien veica kratīšanu Jūrmalas mēra birojā, bet pats mērs tika nogādāts Jūrmalas slimnīcā, kur viņu apsargāja KNAB darbinieki.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Trukšņa advokāts Jānis Rozenbergs, viņa klients patlaban ir aizturētā statusā. Aģentūras LETA rīcībā esošo informāciju, ka lieta pret Truksni sākta par iespējamiem partiju finansēšanas pārkāpumiem, Jūrmalas mēra advokāts nekomentēja, vien apliecināja, ka viņa klientam netiek inkriminēta kukuļošana.

Savukārt Krūmiņa advokāts Egons Rusanovs aģentūrai LETA apstiprināja, ka KNAB ir aizturējis viņa klientu. Jautāts, vai aizturēšana saistīta ar iespējamiem partiju finansēšanas pārkāpumiem, advokāts atbildēja apstiprinoši.

Krimināllikums par partijas nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā kā sodu paredz brīvības atņemšanu līdz diviem gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Izrādās, tai trakajai rosībai ir pavisam prozaisks cēlonis – JūlKrūmiņš raksta grāmatu.
    Kautrīgie personāži nevēlas tikt pieminētiem tajā. 🙂 🙂

  2. Reti kurš aizdomājas, kāpēc KNAB pēkšņi kļuvis tik superaktīvs! Par dāsnajiem ziedojumiem partijām prese ziņoja jau pāris gadus atpakaļ, bet iespējamie pārkāpumi tiek atklāti tikai šodien. Domāju, ka iemesls tam ir radīt dūmu aizsegu jezgai ap pazudušajiem slepenajiem dokumentiem, kuri tagad atkal kā uz burvju mājienu ir atradušies! Dokumentu lieta tagad palikusi otrajā plānā. Vienlaikus tiek radīts iespaids, ka KNAB taču strādā (ķerot sīkās zivtiņas).

  3. Andris no kriminalas Kraslavas Atbildēt

    Patiesam, Jurmala iet pavisam jautri, KNAB tur tos korumpantus”purina” diezgan biezi, bet varetu vini atbraukt ari uz Kraslavas rajona Patvalnieku republiku, jeb maigak izsakoties uz Kraslavas rajona Greizo Spogulu Karalvalsti, kura, ja tiek izskatittas musu gimenes, no pirksta izzistas ”kriminallietas”, netiek ieverots absoluti neviens LR likums. Loti dedzigi so patvalu un visatlautibu atbalsta LR Valsts policija, LR VP IDB un LR generalprokuratura. Es vispar nezinu un nesaprotu vairak, kas pie mums seit Kraslavas rajona korumpetaja valsti notiek. Kraslavas rajona prokurori vispar ir zaudejusi kaut kadu mera izjutu, jo Melo viena Melosana, sniedz nepatiesu un meligu informaciju Latgales tiesu apgabala prokuraturai, ta savukart, turpina sos melus nosutit talak uz musu LR Generalprokuraturu, bet vini, uzticoties Kraslavas prokuraturas Avanturistiem un Meliem, nosuta meligu informaciju par musu gimeni LV prezidentam, Andrim Berzina kungam! Tas notika 2013. gada oktobra menesi, kad LR Generalprokuratura pec LV prezidenta kancelejas pieprasijuma, ludza sniegt patiesu informaciju, pec mana iesnieguma LV prezidentam. Kas tas vispar ir? Kas notiek LR VP un LR Generalprokuratura? Paldies Dievam, ka mans milais dels, sastapa sava dzive loti godigu un labu cilveku, un, tiesi, milo advokatu Egonu Rusanova kungu. Sis milais kungs kopa ar savu lielisko komandu, pec mana mila dela luguma, iesniedza vajadzigos dokumentus LR Augstakaja tiesa, 2015. gada julija beigas. Ari LR Augstaka tiesa Stradaja Godigi un Operativi, tiesas sede notika jau, 2015. gada 15. oktobri, kura tika burtiski sagrautas visas apsudzibas murgojuma Nr. 11240029208-lietu nosutija uz Kraslavas rajona tiesu jaunai izskatisanai. Es jau pirms tiesas labi zinaju, ka nekauniga un korumpeta Kraslava atkal nirgasies par musu pazemoto gimeni un manu milo delu. Ka parasti, pec jaukas, milas un senas so korumpantu tradicijas, tika nekauniga veida apsplauditi visi LR AT godigo tiesnesu norades un rekomendacijas. Saja Kraslavas korumpantu Imperija, LR likumi vispar ”nestrada”, jo viniem ir citi, savi Raganu medibu likumi pret manu izvaroto gimeni. Tad, kadas taisnibas, cilvecibas un likumibas varda jus kroplojat manas gimenes dzivi un kroplojat, salauzat mana mila dela dzivi. Jus sevi uzskatat pat augstak par Dievu, jo tikai sie nekaunigie korumpanti izlemj, kuram dzivot, bet par kuru var ari panirgaties. De Facto!!! DRIZUMA ES PATS IERADISOS RIGA!!! Paldies milajai avizei LA par atsaucibu un sapratni!!! Turpmak, vel…

  4. Pret jenotiību gan tādu centību neizrādītu. 🙂 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+