×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
24. septembris, 2014
Drukāt

KNAB veiks pārbaudi saistībā ar “Citadeles” pārdošanu (4)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) vērtēs valstij piederošo bankas “Citadele” akciju pārdošanas procesu, pastāstīja KNAB preses pārstāve Laura Dūša.

Viņa apliecināja, ka KNAB saņēmis “Saskaņas centra” deputāta Andreja Elksniņa iesniegumu, kurā viņš lūdz pārbaudīt bankas “Citadele” pārdošanas procesu. “Tiks veikta pārbaude par iesniegumā minēto informāciju,” teica Dūša.

Arī Ģenerālprokuratūras preses pārstāve Una Rēķe aģentūrai BNS apliecināja, ka deputāta iesniegums prokuratūrā ir saņemts, un šīs nedēļas laikā plānots izlemt par tālāko rīcību saistībā ar iesniegumā minēto informāciju.

Bankas “Citadele” valsts kapitāldaļu turētāja – Privatizācijas aģentūras – sabiedrisko attiecību vadītājs Guntis Kārkliņš norādīja, ka investoru piesaistes process bankai veikts profesionāli un atbilstoši starptautiskai praksei.

“To nodrošina konkursa kārtībā izvēlēts finanšu konsultants starptautiskā investīciju banka “Société Générale”, kas ir viena no pasaules vadošajām investīciju bankām ar augstiem pārvaldības standartiem. Arī otrs bankas akcionārs – Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka – ir atzinis, ka “Citadeles” pārdošanas process ir noritējis profesionāli, skaidri un atklāti. Eiropas Komisijas pārstāvji pēc jau 12 pārskatu saņemšanas no aģentūras par organizēto investoru procesu nav izteikuši nekādas bažas. Privatizācijas aģentūra sniegs jebkurai tiesībsargājošai institūcijai visu nepieciešamo informāciju, lai neradītu nekādas aizdomas par procesa profesionālu un godprātīgu norisi,” klāstīja Kārkliņš.

Jau vēstīts, ka Elksniņš vērsies Ģenerālprokuratūrā un KNAB ar lūgumu sākt kriminālprocesu un pārbaudīt bankas “Citadele” pārdošanu. Elksniņš uzskata, ka “Vienotība” veikusi virkni iepriekš saskaņotu un tīšu darbību, kuru mērķis bija pārdot banku “Citadele” par neadekvāti zemu cenu.

Tāpat ziņots, ka starptautiskā investoru grupa atbilstoši valdības 16.septembra lēmumam varēs iegādāties šobrīd Latvijas valstij piederošos 75% bankas “Citadele” akciju, tajā skaitā starptautisko investoru grupā ietilpst ASV fonds “Ripplewood Holdings”, kas plāno iegādāties 25% bankas akciju. Savukārt Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka plāno saglabāt īpašumā 25% bankas akciju.

Banka “Citadele” dibināta 2010.gada 30.jūnijā, bet patstāvīgu darbību sāka 2010.gada 1.augustā, kad beidzās “Parex bankas” operacionālās sadalīšanas process. Valdība 2010.gada martā pieņēma lēmumu par “Parex bankas” restrukturizācijas modeli, nodalot daļu aktīvu jaunā bankā. Atbilstoši restrukturizācijas modelim no “Parex bankas” tika izdalīta daļa aktīvu un izveidota jauna banka – “Citadele”, bet “Parex banka” sāka darbību kā risinājumu banka, vienlaicīgi pārtraucot sniegt klasiskos banku pakalpojumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. bus iecukstejusi kadam ausi, ka Citadeli japardod tikai pareiziem pircejiem……..

  2. Kāpēc jāpārdod uzņēmums,kas valstij nes peļņu un pie tam ar zaudējumiem? Tiesāt valsts mantas izšķērdētājus!

  3. Nu, varbūt varēja augstāku cenu par banku Citadele,tomēr,pareizi darīja valdība,ka pārdeva amerikāņu banku īpašniekiem,nevis krievu mahinatoriem.No tiem, mēs esam piedzīvojuši milzīgu vilšanos un zaudējumus…

  4. un? ko tas dos jau pēc pārdošanas fakta un līguma parakstišanas? vienotibai ko liks samaksāt zaudejumus ko šī pārdošana nodara valstij?

Draugiem Facebook Twitter Google+