×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
21. septembris, 2013
Drukāt

KNAB vērtēs Jūrmalas domes rīcību par dzīvokļa piešķiršanu Trukšņa padomniecei

LETALETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) vērtēs, vai, piešķirot Jūrmalas novada domes priekšsēdētāja Gata Trukšņa (ZZS) padomniecei dienesta dzīvokli, Jūrmalas domes atbildīgās amatpersonas ir ievērojušas likumu.

 

KNAB preses pārstāve Inta Šaboha teica, ka birojs savas kompetences ietvaros vērtēs, vai, piešķirot Jūrmalas novada domes priekšsēdētāja padomniecei dienesta dzīvokli, Jūrmalas domes atbildīgās amatpersonas savā darbībā ir ievērojušas normatīvajos aktos valsts amatpersonām noteiktos ierobežojumus un aizliegumus.

LTV raidījums “De facto” 8.septembrī vēstīja, ka Truksnis piešķīris dzīvokli savai jaunajai padomniecei mārketinga jautājumos Līgai Dzirneklei.

Starp Dubultu dzelzceļa staciju un pludmali slejas Jūrmalas pašvaldībai piederoši nami. Vienā no tiem nesen izremontētais 64,8 kvadrātmetru plašais dzīvoklis. Pie tā nesen tikusi Trukšņa padomniece Dzirnekle.

Viņa izpelnījusies īpašu domes labvēlību, jo tajā pašā dienā dienesta dzīvoklis piešķirts vēl kādai darbiniecei. Taču atšķirībā no Dzirnekles guvuma, miteklis atrodas Jūrmalas nomalē un ir ar daļējām ērtībām. Dzirneklei pieder īpašums Rīgā, un tas ir mazāks nekā domes piešķirtais.

Truksnis savu lēmumu skaidro ar to, ka “katrs (Dzirnekle) acīmredzot pēc savas dzīves situācijas skatās”. Domē raidījums uzzināja, ka Dzirnekles mēnešalga ir 1100 lati. Tā kā pati gatava runāt ar “De facto” viņa nebija, viedoklis bija jāpauž otram Trukšņa padomniekam Ringoldam Balodim.

“Tās algas nav tik lielas, lai Jūrmalas dome varētu sakārdināt cilvēkus. Iespējams, šis bija pēdējais kārdinājums Dzirnekles kundzei, lai viņa izšķirtos un nāktu uz Jūrmalas domi strādāt,” norādījis Balodis.

Jau ziņots, ka kopš janvāra KNAB joprojām turpinās pārbaude, kurā tiek izvērtētas Trukšņa darbības, dāvinot iedzīvotājiem cirka biļetes, kas saņemtas no personas, kura veikusi darījumus ar Jūrmalas kapitālsabiedrībām.

Šīs pārbaudes gaitā arī tiek izvērtēta Trukšņa darbības atbilstība likuma prasībām saistībā ar karotīšu, uz kuru iepakojuma ir pilsētas galvas apsveikums ar autogrāfu, dāvināšanu jaundzimušajiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+