Sports
Basketbols

“Knicks” galvenais treneris Fizdeils gandarīts par vizīti Latvijā un iepazīšanos ar Porziņģa ģimeni0

foto: AP/LETA

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Ņujorkas “Knicks” vadība ir gandarīta par vienības galvenā trenera Deivida Fizdeila ciemošanos Latvijā pie Kristapa Porziņģa, vēsta “New York Post”.

Fizdeils kopā ar sievu Natašu pagājušajā nedēļā uz piecām dienām viesojās pie Porziņģa.

“Trenerim Fizdeilam bija ļoti svarīgi pavadīt laiku kopā ar Kristapu un viņa ģimeni. Tā bija iespēja abiem vienam otru iepazīt tuvāk un izveidot ciešāku saikni, kā arī parunāt par basketbolu. Tā ir daļa no savstarpējās sadarbības, kas nepieciešama komandas pamatu būvēšanai,” “New York Post” citē avotu līgā, kas runājis ar “Knicks” ģenerālmenedžeri Skotu Periju.

“Knicks” vadība esot patīkami pārsteigta par Fizdeila spējām veidot saikni ar gados jaunajiem basketbolistiem.

“Pats svarīgākais ir iepazīt vienam otru. NBA ir maza kopiena, kurā visi ir savā starpā pazīstami, tomēr brauciena galvenais mērķis bija iepazīt viņu personīgi. Iepazīties ar viņa ģimeni, uzzināt vairāk par vietu, no kurienes viņš nāk. Tā pa īstam uzzināt, kas viņu padarīja par Kristapu, kuru zinām šobrīd. Priecājos, ka atbraucot izdevies sajust vietējo kultūru, redzēt Kristapa basketbola pasauli un kā cilvēki viņu uztver,” intervijā Latvijas Televīzijai stāstīja Fizdeils.

Pašlaik 22 gadus vecais Porziņģis turpina atkopties no ceļgala krustenisko saišu plīsuma, bet laukumā Ņujorkas “Knicks” basketbolists varētu atgriezties vien gada izskaņā.

Saistītie raksti

“Runājām par viņa rehabilitāciju, kāds būs komandas spēles stils, par kopējo organizācijas kultūru, kādu vēlamies radīt. Gribam, lai viņš atgrieztos spēcīgs un vesels, tāpēc nesasteigsim ar viņa rehabilitāciju. Mums bijušas ļoti produktīvas sarunas. Parunājām par jaunajiem puišiem, kuri pievienojušies komandai. Cenšos, lai viņš būtu daļa no visiem lēmumiem, kurus pieņemam. Kopš pieņēmu šo darbu nepārtraukti komunicējam. Galvenais tagad ir darīt visu, lai spētu saprasties pēc iespējas labāk,” atklāja Fizdeils, kurš pie “Knicks” stūres stājās maijā.

Porziņģis, kurš aizvadīja vien nedaudz vairāk kā pusi sezonas jeb 48 spēles, bija rezultatīvākais komandas spēlētājs ar vidēji 22,7 gūtajiem punktiem. Viņš bija arī otrs labākais cīņā par atlēkušajām bumbām, vidēji mačā sakrājot 6,6 bumbas zem groziem. Tāpat viņš ar 2,4 bloķētājiem metieniem bija labākais komandā šajā rādītājā.

“Knicks” aizvadītajā sezonā jau piekto reizi pēc kārtas nekvalificējās izslēgšanas turnīram.

LA.lv