Sports
Basketbols

“Knicks” īpašnieks atklāj savus plānus attiecībā uz Porziņģi0

foto: AP/LETA

Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis ir lielisks spēlētājs, ap kuru ir jābūvē komanda, uzskata Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Ņujorkas “Knicks” īpašnieks Džeimss Doulans.

“Basketbols ir citādāks kā hokejs. Lielisks spēlētājs hokejā nozīmē kaut ko atšķirīgu, bet lielisks spēlētājs basketbolā var būt vesela komanda,” sarunā ar laikrakstu “The New York Post” izteicās Doulans. “Es domāju, ka mums ir lielisks spēlētājs, un tas ir Porziņģis. Mums komanda vienkārši ir jābūvē ap viņu.”

Doulans gan norādīja, ka “Knicks” nedrīkst sēdēt bezdarbībā, kamēr Porziņģis ir savainots, bet komandai ir jāturpina attīstīties un pēc tam jāintegrē Porziņģis atpakaļ sastāvā.

Tāpat “Knicks” galvenā amatpersona norādīja, ka komandas nākamajam galvenajam trenerim būs jābūt modernai basketbola filozofijai, kā arī cilvēkam, kurš var būt gan labs organizators, gan arī autoritāte spēlētājiem.

“Veco laiku trenēšanas stils vairs nedarbojas,” pauda Doulans. “Treneris, kurš visu centīsies paveikt vienatnē, nebūs veiksmīgs.”

Komandas īpašnieks izteicās, ka pēc viņa domām gan no amata atbrīvotajam galvenajam trenerim Džefam Hornačekam, gan arī kādreizējam komandas prezidentam Filam Džeksonam bija grūtības saprast, ko spēlētāji gaida no treneriem un vadības.

“Uzskatu, ka Džefs [Hornačeks] ir labs treneris un viņa sekmes nākamajā komandā būs veiksmīgas,” noslēdza Doulans.

Saistītie raksti

“Knicks” pagājušajā nedēļā no darba atlaida pēdējo divu gadu komandas galveno treneri Hornačeku. Uz viņa vietu varētu pretendēt tādi speciālisti kā Marks Džeksons, Maiks Vudsons, Deivids Fizdeils, Džerijs Stekhauss, Deivids Blats un arī pašreizējais NBA apskatnieks Kenijs Smits.

“Knicks” šosezon ar 28 uzvarām 82 spēlēs Austrumu konferencē ieņēma 11.vietu, jau piekto gadu pēc kārtas neiekļūstot izslēgšanas turnīrā. Tikmēr komandas lielākajai zvaigznei Porziņģim februārī vienā no mačiem plīsa ceļgala krusteniskās saites, tāpēc laukumā viņš varētu atgriezties tikai gada beigās.

LA.lv