×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
22. maijs, 2012
Drukāt

Knišļu aktivitātes periods ilgs līdz jūnija beigām

Ilustratīvs attēls.Ilustratīvs attēls.

Latvijā knišļu aktivitātes periods ilgs līdz jūnija beigām, otrdien intervijā LTV raidījumā “Labrīt, Latvija!”  informēja  Pārtikas un veterinārā dienesta  (PVD) Veterinārās uzraudzības departamenta direktores vietnieks Edvīns Oļševskis.

Pagaidām jauni, letāli gadījumi, kad no knišļu uzbrukumiem cietuši dzīvnieki PVD nav zināmi.  “Man ir grūti spriest, vai šī tendence turpināsies, jo  knišļu aktivitātes periods ir tikko sācies. Parasti aktivitāte ir no maija vidus līdz jūnija beigām. Mēs esam sākuma periodā. Pirmie upuri arī ir un mēs brīdinām cilvēkus pievērst uzmanību,” teica  Oļševskis.

Pēc viņa stāstītā, lopkopji dzīvniekus var pasargāt nelaižot ganībās, kā arī apstrādājot ar speciāliem pretinsektu līdzekļiem.

Viņš stāstīja, ka šobrīd vienīgā vieta, kur no knišļu kodumiem gājuši bojā mājlopi ir Jēkabpils  novads. “Pagaidām,  līdz pat vakar vakaram, mums nebija nekādas informācijas no citiem lauksaimniekiem,”  teica PVD pārstāvis. Viņš atklāja, ka arī 2005.gadā, kad no knišļu kodumiem Latvijā gāja bojā  vairāk kā 550 dzīvnieki, tas notika šajā rajonā – Jēkabpils, Madonas, Krāslavas un Daugavpils.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Jēkabpils pusē četros pagastos no kukaiņu kodumiem pagājušās nedēļas nogalē gājušas bojā desmit govis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+