×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
27. maijs, 2015
Drukāt

EK pārmet Latvijai pārāk stingros ierobežojumus zemes pircējiem. Ko atbildēt? (17)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Zemkopības ministrijā gudro atbildi EK saņemtajai vēstulei, kurā pieprasīts paskaidrot, kāpēc, Latvijā iegādājoties lauksaimniecībā izmantojamās zemi, tās pircējiem prasīta lauksaimniecības izglītība un kāpēc viņi nedrīkst būt nodokļu parādnieki.

Briselē redz pārkāpumus

Aprīļa beigās publiski izplatītajā paziņojumā EK vēsta, ka šie likumā “Par zemes privatizāciju lauku apvidos” noteiktie ierobežojumi, kas ir spēkā no 2014. gada 1. novembra, neatbilst Eiropas Savienības (ES) tiesību dokumentiem. Citiem vārdiem, šajā likumā Briselē ieraudzījuši pārkāpumus.

Paziņojumā norādīts, ka šos ierobežojumus lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādē Latvija varot noteikt tikai ES dalībvalstīm nepiederošiem pilsoņiem un nereģistrētiem uzņēmumiem. Par līdzīgiem zemes iegādes ierobežojumiem EK pieprasījusi paskaidrojumus arī Lietuvai, Ungārijai, Bulgārijai un Slovākijai.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. P.S.
  Kad izlīdzināsies dzīves līmenis visā EU, tad arī lai izdomā, vai vēl gribēs pirkt un vai būs, kas vispār to pārdos. Bet tikmēr, lai “gaida ar maisu”, – tāpat kā agrāk citu utopiju – komunismu…

 2. Rakstu nelasīju. Problēmu zinu.
  Lai labāk azbrauc un pamēģina zemi Anglijā no karalienes nopirkt jebšu kādā citā vecajā EU dalībvalstī…
  Atraduši idiņus, it kā tā jau par daudz izdzīvošanai un par grašiem nebūtu atdevuši to zemi ārzemniekiem un vietējiem spekulantiem – a`la karginatvasēm, zviedru penšu fondiem – mežus, utt.
  NĒ!… un viss.
  Lai iet puoās!

 3. EK komisijai vaig rekomendēt saviem zmes alcējiem Krieviju, tur Tālajos Austrumos zemes dala uz vella paraušanu. Kas naskāks var pat tikt pie savas valsts…

  • Žēl, bet šie paši Krievijas pilsoņi, kā arī Latvijas pilsoņi, kuri atbalsta Krievijas politiku izpērk Latvijas zemi un taisa valsti valstī te Latvijā, un ir pietiekoši daudz latvju bāleliņu, kuri savu zemi pārdod par nieka grašiem uz papīra, bet kā ir patiesībā? Par kādu naudu viņi pērk, kāpēc nepērk savā Krievijā? Kurš no šeit piminētajiem nodarbojas ar lauksaimniecību? Dāņi un vācieši vismaz to zemi izmanto lauksaimniecībai, nevis izklaidēm un, lai iznomātu vietējiem zemniekiem kā to dara pirmie. tā kā mēs te varam sīkt kā mušas papīrtūtā, tik un tā mēs neko nepanāksim, nepirks ES pilsoņi izpirks Krievijas pilsoņi, caur sev tuviem Latvijas pilsoņiem.

 4. Pret pārdošanu Atbildēt

  Biznes!!! Uztaisīs fermu, ka visa apkārtne smirdēs, vai sastādīs “bioloģisko pārtiku” ar pesticīdiem un citiem brīnumiem. Tāpēc jau grib pirkt, jo Latvijā vēl pagaidām salīdzinoši ir tīra zeme. Pārdos produkciju par bargu naudu. A mums piemēslota zeme.

 5. Pret pārdošanu Atbildēt

  Ja parādnieks, par ko tad pirks? Uztaisīs fermu, ka visa apkārtne smirdēs, vai sastādīs “bioloģisko pārtiku” ar pesticīdiem un citiem brīnumiem. Tāpēc jau grib pirkt, jo Latvijā vēl pagaidām salīdzinoši ir tīra zeme. Pārdos produkciju par bargu naudu. A mums piemēslota zeme.

 6. Ja parādnieks, par ko tad pirks? Uztaisīs fermu, ka visa apkārtne smirdēs, vai sastādīs “bioloģisko pārtiku” ar pesticīdiem un citiem brīnumiem. Tāpēc jau grib pirkt, jo Latvijā vēl pagaidām salīdzinoši ir tīra zeme. Pārdos produkciju par bargu naudu. A mums piemēslota zeme.

 7. Ja ir nodokļu parādi, tad par kādu naudu var pirkt zemi? Lai samaksā parādus un pierāda naudas izcelsmi!

 8. mums nav tik daudz zemes, lai to iztirgotu aarzemju uzpirceejiem!!!

  • Tieši tā, lai pārbauda arī Latvijas pilsoņus, kuri masveidā pērk ne tikai lauksaimniecības zemi, bet arī mežus. Izskatās, ka te drīz būs , kas līdzīgs arābu emirātiem…..

 9. Atbalstu ES iebildumus. un esmu pret tagadējiem zemes pirkšanas ierobežojumiem. Jaunie zemes pirkšanas ierobežojumi faktiski iznīcina viensētas kā ģimenes dzīvesvietu, kuras vēl saglabājušās pēc padomju laiku politikas visus pārcelt dzīvot uz ciematiem. Viens lielsaimnieks stāstīja, ka viņam jau pieder kādas 5 lauku mājas, nopirktas kopā ar zemi, un viņš nezina, ko ar tām darīt. Cits lielsaimnieks nopirka 20 ha saimniecību ar iekoptu lauku sētu. Pēc pāris nedēļām tur bija tukša vieta – mājas nojauktas, ābeļdārzs iznīcināts. Cits piemērs. Cilvēkam pieder 13 ha liela lauku viensēta, vairāk kā 3 ha aizņem mežs, plus pagalms un zeme zem ēkām, lauksaimniecības zeme paliek 9 ha – tātad mazāk par 10, it kā varētu pārdot jebkuram! Bet nekā, nedrīkst! Jo kopējā platība ir 13 ha. Tur ir lauku māja ar saimniecības ēkām, pirtiņa, dīķis, ābeļdārzs, ogu krūmi, skaista ainava, arī nedaudz meža, lai būtu sava malka. Ir labs ceļš, netālu no ciemata. Tā būtu ideāla dzīvesvieta ģimenei, kura grib pārcelties uz laukiem. Lieko LIZ viņi sākumā varētu iznomāt. Taču nekā – ģimene šo īpašumu pirkt nedrīkst! To var nopirkt tikai lauksaimnieks (lielsaimnieks), kurš mājas un visu pārējo nošķūrēs. Skaistā ainava viņu neinteresē, vajadzīga tikai zeme kā ražošanas līdzeklis, un senās mājas traucē intensīvajai lauksaimniecībai (lielajiem traktoriem un zemes indēšanai ar ķīmiju). Baisi. Latvijas lauki izskatīsies kā Ukrainas stepe – plašums līdz apvārsnim… Šis likums ir lielsaimnieku lobēts un neizdevīgs patreizējiem lauku sētu un zemes īpašniekiem, jo krasi samazina pircēju loku, līdz ar to krasi samazinās īpašumu cenas.

  • It kā tiem ārzemniekiem, kas te grib tās zemes, nebūtu tādu mērķu. Labi, kādam varbūt būs lauku sēta, uz kuru aizbraukt izbaudīt Latvian Nature, fresh air, flowers and beautiful landscapes. Bet tas jau nenozīmē, ka neatradīsies bari tādu, kas arī sēs ĢMO un indēs ar kīmijām…

  • ko tad tu esi te sarakstījis ?
   ATBALSTU, bet pats gaudies neatbalstīšanas virzienā !
   Vai tad pats nemaz nepārlasīji ?

 10. Lai ES paarmet Latvijai! Mums, latvieshiem jaariikojaas taa, kaa mums pashiem vislabaak. Maaciisimies no somiem, arii tie pirmaa kaartaa domaa par somiem, nebiistaas no sveshiniekiem. Mums jaameklee labi advokaati, kas vareetu vislabaak aizstaaveet muusu intereses!

 11. Raimonds Lejiņš Atbildēt

  Būtu lietderīgi uzzināt kādi noteikumi šajā jautājumā ir Lietuvā un Igaunijā.Jau zināms,ka platību maksājumi tur ir ievērojami lielāki.Kāds varbūt varētu uzrakstīt kā ieiet attiecīgo dienestu mājas lapās šajās valstīs.Gaidīšu informāciju.

Draugiem Facebook Twitter Google+