×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
24. aprīlis, 2017
Drukāt

Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1917. gada 24. aprīlī (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

“Baltijas Vēstnesis”

Armijas centrālās samierināšanas komitejas sēdē 16. aprīlī nolēma par ārsta palīdzību strādniekiem. 1) Ārsta palīdzība jādabū katram strādniekam slimnīcā vai ambulancē par velti. 2) Ja slimībai par cēloni darbs vai darba apstākļi un tā cēlusies darba laikā, tad pa slimības laiku jāmaksā alga; šādos gadījumos jāuzrāda ārsta apliecība. 3) Šādos gadījumos pie kroņa darbiem saslimušam jādabū pa slimības laiku pirmo mēnesi pilna alga, otro mēnesi pusalga un trešo mēnesi ceturtdaļa algas, pēc kam alga vairs nav maksājama, izņemot sakropļošanas gadījumus, kad jāmaksā pilna alga līdz tam, kamēr slimnieks pilnīgi izveseļojies, bet, ja aiz sakropļojuma zaudē darba spējas, tad atalgošanas jautājumu izšķir pienācīgās iestādes. 4) Strādniekiem slimības gadījumos jāizmaksā vienāda alga ar vienkāršiem strādniekiem. 5) Produktus slimniekiem, slimnīcās guļot, neizsniedz.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  > šajā pašreizējā MZ SILES “valstī” krampjaini agonējošajos masmēdekļos (t.sk. la-vīzē u.c. taml. necilās w-bedrēs) bezcerīgi truli parazitējošajiem PRETLIKUMĪGU CENZŪRU piekopjošajiem administratīvajiem izpildfunkcionāriem (u.c. taml. nožēlojami juridiski analfabētiskiem “lielākajiem kretīniem”)

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

Draugiem Facebook Twitter Google+