×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
25. aprīlis, 2017
Drukāt

Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1917. gada 25. aprīlī (1)

Foto no wikipedia.comFoto no wikipedia.com

“Dzimtenes Ziņas”

Lidotāja vāverīte Kurzemē. Savāds viesis, par kuru jādomā, ka tāds tikai tāļākās pasaules daļās sastopams, atrodams Baltijā. Šis viesis ir lidotāja vāverīte, tāds mazs brūngans jeb iedzeltens zvēriņš, kuram starp kājām ir pelēki brūna, spalvām apaugusi lidošanas plēve. Pēdējos gados šis zvēriņš ir tapis par retumu, jo biezie bērzu, apšu un liepu meži, kuros tas ar sevišķu labpatiku uzturējās, pa lielākai daļai ir izcirsti un izbeigušies. Ziemās šīs vāverītes pārtiek no apšu pumpuriem, tā ka tas koks, kurā tās pārziemo, dod tām arī vajadzīgo pārtiku. Sudrabpelēkā krāsa ziemā tai ir liels aizsargs pret vajātāju, jo tā no apšu un bērzu gaišās mizas maz atšķiras. Caur savu lidošanas plēvi vāverīte var lēkāt uz 30 metru lielu attālumu. Īstenībā to par lidošanu nosaukt nevar, gan vairāk tā ir dēvējama par krišanu. Pa dienu šīs vāverītes guļ savā ligzdā. Viņas ir ļoti līdzīgas mūsu vāverītēm un arī ēdot sēž tāpat kā parasti. Ja kaut kur šis zvēriņš tiek manīts, tad šo reto dzīvnieku būs saudzēt.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  > šajā pašreizējā MZ SILES “valstī” krampjaini agonējošajos masmēdekļos (t.sk. la-vīzē u.c. taml. necilās w-bedrēs) bezcerīgi truli parazitējošajiem PRETLIKUMĪGU CENZŪRU piekopjošajiem administratīvajiem izpildfunkcionāriem (u.c. taml. nožēlojami juridiski analfabētiskiem “lielākajiem kretīniem”)

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

Draugiem Facebook Twitter Google+