×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
2. maijs, 2017
Drukāt

Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1917. gada 2. maijā (1)

12okt_strelnieki_2

Ilustratīvs attēls

“Dzimtenes Vēstnesis”

Nepamatotas baumas. Apvienotā latviešu strēlnieku pulku Izpildu komiteja nāk klajā ar sekojošu izskaidrojumu: pēdējā laikā pilsētā izplatījušās baumas par latviešu strēlnieku nedisciplinētu izturēšanos priekšējās pozīcijās, kas izpaužoties uzaicināšanās mest ieročus pie malas, virsnieku pavēļu nepildīšanā un savu organizāciju neatzīšanā. Latviešu strēlnieku pulku apvienotās padomes Izpildu komiteja kategoriski atsauc šādas nepamatotas baumas. Tamlīdzīgas baumas var tikt izplatītas tikai ļaunprātīgā nolūkā sēt naida sēklu starp dažādu tautību kareivjiem un šādā kārtā radīt karaspēkā dezorganizāciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  > šajā pašreizējā MZ SILES “valstī” krampjaini agonējošajos masmēdekļos (t.sk. la-vīzē u.c. taml. necilās w-bedrēs) bezcerīgi truli parazitējošajiem PRETLIKUMĪGU CENZŪRU piekopjošajiem administratīvajiem izpildfunkcionāriem (u.c. taml. nožēlojami juridiski analfabētiskiem “lielākajiem kretīniem”)

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. VALSTS ATZĪST UN AIZSARGĀ CILVĒKA PAMATTIESĪBAS saskaņā ar šo Satversmi, LIKUMIEM un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ VĀRDA BRĪVĪBU, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

Draugiem Facebook Twitter Google+