Mobilā versija
-1.4°C
Alma, Annemarija
Piektdiena, 24. februāris, 2017
2. decembris, 2016
Drukāt

Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1916. gada 2.decembrī

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Baltija”

Jāņa baznīcas virsmācītāju Bernevicu tiesāja 29.novembrī Rīgas apgabaltiesas 2.kriminālnodaļa par to, ka 1915.gada 26.okt. viņš salaulājis 42.Sibīrijas strēlnieku bataljona strēlnieku Kristu Stanke ar jaunavu Veru Strumpe, nepieprasot no Stankes kā apakškareivja dokumentāriskus pierādījumus, ka pret viņa iedošanos laulībā kara priekšniecībai nav nekas pretī. Bernevics aizbildinājās ar to, ka toreiz laulājis daudz pārus un tāpēc neievērojis, ka Stanke ir rezervists un ka tāpēc tam nav tiesības iedoties laulībā, kā karā iesauktam. Tiesa sodīja 65 gadus veco virsmācītāju Ernstu Bernevicu ar rājienu.

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (2)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+