Mobilā versija
+13.3°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Svētdiena, 23. jūlijs, 2017
6. jūlijs, 2017
Drukāt

Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1917. gada 6. jūlijā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Attēlam ir ilustratīva nozīme

“Jaunais Vārds”

Rīgas jūrmala. Zaldātu uzmācība ogu dārziem kļūst īsti nekaunīga. Tā pie zemeņu īpašnieces ieradušies divi zaldāti un izteikuši vēlēšanos pirkt ogas. Salīguši 70 mārciņas. Viens, it kā vecākais, sācis naudu skaitīt, bet jaunākais nesis jau ogas prom. Kad ogu nesējs jau gabaliņu pagājis, arī naudas maksātājs pakampis naudu un abi aizbēguši, iebēgdami fabrikā, kur nevienu iekšā nelaiž. Vietējam namniekam J. zaldāti nakts laikā bija ielauzušies, logu izceļot, priekšnamā, bet izbiedēti un aizbēguši. Dažreiz tie partijām uzmetas lētticīgiem par palīgiem ogu lasīšanā. Tikmēr lasa, kamēr paķer kurvi un bēg prom, piedraudēdami ar revolveri. Un pa lielākai daļai šie “tēvijas aizsargātāji” aplaupa rezervistu sievu dārzus un nespēcīgus večus, kuriem pa trim četriem dēliem karā. Apzinīgie biedri, tiešām kauns, ka jūsu vidū ir tādi un jūs viņus nevarat savaldīt.

Pievienot komentāru

Saistībā ar topošo politisko spēku min vairāku zinātnieku un bijušo ministru vārdus (7)Iecerēts, ka nākamajā nedēļā sabiedrībai varētu tikt piedāvāts kādas kustības manifests, savukārt vēlāk, vasaras beigās, varētu tikt dibināta partija.
Raidījums: Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci (7)Partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci, šovakar vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".
Draugiem Facebook Twitter Google+