×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
6. septembris, 2017
Drukāt

Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1917. gada 6. septembrī (1)

karaviri_paunas_mantas

Ilustratīvs attēls

“Līdums”

Ar nožēlošanu jākonstatē, ka daļa neapzinīgu iedzīvotāju, pavedināti no kauna pilniem dezertieru varas darbiem pie pēdējās atkāpšanās, ir patvarīgi piesavinājušies, izmantojot Latvijas grūtās dienas, svešu mantu vai atkal sapirkušies par smiekla naudu no zaldātu puses nolaupītas mantas. Lai šiem subjektiem atgādinātu viselementārākos tiesiskos jēdzienus, uzdodu pagasta izpildu komitejām un pagasta miličiem nekavējoši uzaicināt vainīgos atdot nolaupīto vai no zaldātiem sapirkto mantu atpakaļ viņu īpašniekiem. Ja īpašnieki nebūtu atrodami, tad salaupītās mantas nododamas rajonu milicijas priekšniekiem dēļ mantu glabāšanas un viņu īpašnieku meklēšanas. Lai neviens nedomā atrunāties, ka viņš salaupīto īpašumu pircis pats par savu naudu. Pret varmākām tiks lietota bruņota vara un vainīgie nodoti kara vai civiltiesai pēc piederības. Valmieras apriņķa milicijas priekšnieks V. Šūmans.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. Viens Likums un viena Taisnība VISIEM! Atbildēt

  > lv–vīzes administratīvajiem izpildfunkcionāriem (u.c. taml. nožēlojami juridiski analfabētiskiem “lielākajiem kretīniem”)

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. VALSTS ATZĪST UN AIZSARGĀ CILVĒKA PAMATTIESĪBAS saskaņā ar šo Satversmi, LIKUMIEM un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ VĀRDA BRĪVĪBU, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C_E_N_Z_Ū_R_A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

Draugiem Facebook Twitter Google+