Mobilā versija
+17.8°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Ceturtdiena, 17. augusts, 2017
24. janvāris, 2017
Drukāt

Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1917. gada 24. janvārī

Foto - LETAFoto - LETA

“Baltija”

Rubene. Krājaizdevu kases darbība. Uz agrākā šejienes mācītāja E. Berga iniciatīvu tika dibināta krājaizdevu kase, kas bija domāta priekš strādniekiem, jo tiem zirga nav, grūti uz pilsētas kasēm tikt. No sākuma saimnieki kasei neuzticējās – izputēšot, nogulda naudu tikai strādnieki un reti saimnieks, bet saimnieki naudu ārā gan ņēma. Produktu augsto cenu dēļ tagad saimniekiem tik daudz liekas naudas kā vēl nekad, atliek arī sīkajiem zemes vīriem. Visi tik nogulda naudu, nav kas no kases ārā ņem. Nauda tiek sūtīta Valmieras kasēm. Līdz šim par noguldījumiem maksāja 5 proc. Par aizdevumiem bija jāmaksā biedriem 6, nebiedriem 7 proc, turpmāk par noguldījumiem tik augstu procentu nevarēšot maksāt. 15. janvārī bija kases biedru sapulce. Nolēma no pamata kapitāla 4247 rbļ. iepirkt jaunā kara aizdevuma obligācijas.

Pievienot komentāru

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (8)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+