×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
22. novembris, 2012
Drukāt

Ko dara Pensionāru federācija?


Foto - LETAFoto - LETA

Esmu pensionārs, man jau pāri 80 gadiem, bet jūtos ļoti aizskarts, ka mūsu pensionāru valdes priekšsēdētāja, visādi krīgeri un sūniņi aizskar manu valsti un valdību. Tukši runātāji. Lai nāk ar konkrētiem priekšlikumiem! Drebuļi nāk, kad šie mutes bajāri sāk runāt.

 

Vairāk nezina kā tikai “demisija” un “referendums”, citu vārdu nav. Cik skaisti lej ūdeni uz Kremļa dzirnavām! Šī, pēc manām domām, ir pirmā valdība, kas strādā neatkarīgi. 
Egons Feodorovs Rīgā

 

 

Pēdējo mēnešu laikā arī vairākus citus mūsu lasītājus ir izbrīnījis, ar ko īsti nodarbojas Latvijas Pensionāru federācija (LPF). Kā tā rūpējas par pensionāru interesēm? Kā zināms, vakar LPF atzīmēja 20 gadu darbību ar premjera V. Dombrovska piedalīšanos svinīgajā LPF domes sēdē. (Plašāku rakstu par domes sēdē runāto lasiet “LA” rīt, savukārt nākamnedēļ “LA” lasiet interviju ar Latvijas Pensionāru federācijas valdes locekli Andri Siliņu.)

Spriežot pēc publiski pieejamās informācijas, šomēnes LPF paudusi bažas par sociālo politiku, uz ko atsaucoties, savukārt Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība jau sākusi domāt par Saeimas atlaišanas rosināšanu, raksta LETA.

Vēl pirms mēneša LPF aicināja uz tikšanos ZZS deputātus un vienojās par turpmāku sadarbību pensionāru interešu aizstāvībā, kā arī sūtīja vēstuli tiesībsargam par ceļu nodokli, kas diskriminējot pensionārus; organizēja vēstuļu akciju – aicināja maznodrošinātos pensionārus sūtīt vēstules ar priekšlikumiem un sūdzībām Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai, premjeram Valdim Dombrovskim, Valsts prezidentam An
drim Bērziņam, labklājības ministrei Ilzei Viņķelei.

Septembrī LPF nosūtīja vēstuli par nepieņemamo pensijas apjomu Eiropas Savienības amatpersonām.

Federācijas uzturētajā mājaslapā pensionari.lv arī izlasāma informācija par Saeimā noraidītajiem ZZS frakcijas (par PVN likmi apkurei) un ”Saskaņas centra” (par valsts pensijām) likumprojektiem un informācija par LPF agrāko darbību.

Atgādinām, ka pati federācija regulāri pārstāv pensionāru intereses Saeimā un valdības institūcijās, līdzdarbojoties likumdošanas veidošanas procesā. Tā sadarbojas arī ar pašvaldībām un citām sabiedriskajām organizācijām gan Latvijā, gan pasaulē.

Mājaslapā sadaļā ”Aktuālā informācija” norādīts, ka šobrīd federācija norūpējusies par ES projektu sagatavošanu, avīzes ”Latvijas Pensionārs” izdošanu, nekustamā īpašuma nodokli un zemes nomu, kā arī vēlēšanu iecirkņu pieejamību ar sabiedrisko transportu.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+