×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
26. janvāris, 2016
Drukāt

Ko darīt ar leitnanti Morozovu? Sieviešu darbs un karjera Latvijas armijā (23)

Foto - Normunds Mežiņš/Rekrutēšanas un jaunsardzes centrs)Foto - Normunds Mežiņš/Rekrutēšanas un jaunsardzes centrs)

“Ko darīt ar šo meiteni no Latvijas?” pakaušus kasīdami un pieri raukdami,  sprieda ASV armijas ģenerāļi, kad uz mīnmetēju komandieru kursu Džordžijas pavalstī pērnpavasar bija ieradusies leitnante Santa Morozova. Nebijis gadījums NATO armijas vēsturē – sauszemes spēku mīnmetējus vada sieviete! Pēc augstākās militārās vadības lēmuma Santai tomēr izdevās “izņēmuma kārtā” piedalīties mācībās, kļūstot par pirmo un pagaidām vienīgo dāmu, kas absolvējusi šo kursu.

Ne tikai ASV, bet arī daudzu Eiropas valstu tradīcija pret sievietēm armijā veidojusies visai konservatīvi – priekšējās pozīcijas ir vīru lieta, meitenēm lai paliek medicīna, sakari un citas ar atbalsta funkcijām saistītās jomas.

Cik atvērta un labvēlīga pret sievietēm, kas vēlas būt karavīru vidū, tostarp arī priekšējās līnijās, ir mūsu valsts armija, jautāju trīs daiļām dāmām no Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem – pulkvežleitnantei Ingunai Bubucei, dižkareivei Spulgai Rumpei un jau pieminētajai “revolucionārei” Santai Morozovai.

Balss kļūst skaļāka un stingrāka

Runas par brašo mīnmetēju vada komandieri Morozovu, kuras dēļ veselu nedēļu bija sacelta kājās ASV sauszemes spēku un Latvijas armijas vadība, militāro ļaužu aprindās nav rimušas. Arī amerikāņu vieskareivji, kurus Santa satiek Ādažu militārajā bāzē, stāsta, ka ir dzirdējuši par unikālo gadījumu. Pati varone nosmej, ka viņai piešķirts vēl viens izņēmums – kā vienīgā sieviete starp daudziem simtiem kursantu tikusi pie savas tualetes. “Man to uzbūvēja atsevišķi un uzlika uzrakstu “Sieviete”!” Latvijas armijā viņa neizjūtot atšķirību starp dzimumiem, bet kursā ar 47 vīriešiem, lielākoties no ASV armijas, kurā kājnieki nav pieraduši, ka viņu vidū ir sieviete, koleģiālas attiecības veidojušās ar grūtībām.

– Vadība kursantiem iepriekš bija nolasījusi lekciju, kā jāizturas pret sievieti, un attiecīgi viņi distancējās no manis, tāpēc pagāja ilgāks laiks, lai ar viņiem sadraudzētos, – stāsta leitnante. Toties ārpus nodarbībām uzmanības no puišiem nav trūcis, gribējuši ar virsnieci no Latvijas fotografēties, runājušies. Labi, ka Santa esot pieradusi būt starp vīriem bieži vien kā vienīgā dāma, ja ne tā – kaut vai jālien zemē!

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. Pareizi, ka pieņēma izņēmumu. Daudzas, daudzas Latvijas sievietes ir vairākkārt stiprākas un gudrākas nekā vīriešu vienība kopā. Nav godīgi, ka dala pēc dzimumiem gan amatus, gan algu. Es pati jau gadiem gribu iet armijā, bet uzzinot, ka alga sievietēm ir zemāka, sāku ienīst cilvēkus, kuri mēģina atdalīt sievietes no vīriešiem.

 2. malacis katrs dara ko grib . Bet tiesam smuka.

 3. Jaunām un smukām meitām jādzemdē un jāaudzina bērni, nevis jākalpo par lielgabalgaļu saviem vai svešiem kungiem …

 4. Ja atklāti, tad vecenēm tiešām nav vietas armijā.

 5. Kāds jauks un smuks pastāsts, nezinu tik daudz par jeņķu armiju, bet zinu , ka tur ir stingrāka likumdošan un nav tāda korupcija un netiek akli sargāts falšais “mundiera” gods, īpaši dzimumu diskriminācijas jomā! Vai Santai būtu dūša pateikt cik un kā uzmācas vecākie virsnieki un vai vispār iz iespēja atteikt nezaudējot algu,amatu,pakāpi?
  Un vai taita ina,kās un kā notiek vlast policijā ar tur strādājošajām sievietēm? Vai ir kaut kāds pīkstiens par to bijis mūsu izcili demokrātiskajos mēdijos??!

 6. Kā ko darīt ar morozovu ?! – nomainīt uzvārdu !

 7. 20. gs 1. pusē tādas sauca par plintniecēm. Lai viņai daudz un smuki bērni un vēlams no USA armijniekiem. Tiem vairāk nauda, varēs audzināt bez mūsu socdienestu palīdzības.

 8. Labs variants mūsdienu draudu apstākļos!
  Tā runā,ka Ja terorists pašnavnieks iet bojā,paķerot ‘līdzi kādu čupiņu ienaidnieku,tad viņš nokļustot paradīzē,kur viņu gaidot 40 nevainīgas jaunavas un mūžigā svetlaime!
  Bet ja terorists iet bojā no sievietes rokas,tad nekāda paradīze viņam nespīdot un jāvārās vien piķa katlos!
  Tā kā sievietes karotājas varētu būt efektīvas pret aptrakušiem teroristiem!

 9. sieviešu invāziju armijā,armiju tikai vājina…

  • Gramatikas lietošana nepadara izteikšanos par stipru…
   Kad skitu karapūļos sievietes jāja zirgos un lietoja ieročus, droši vien tāds pats mierinājums bija to pakļautajām tautām…

 10. Padumjie amerikāņi,ieraudzīja smuku meiteni nevis tumšādainu (kā pieraduši savā zemē) mammu Čolli un vēl tādā armijas amatā apstulba. NATO vienība paralizēta,starp mums ir sieviete. Vēl varētu saprast, ja Santa būtu kāda kara flotes virsnieka amatā un tīkotu nokļūt uz kuģa . Sieviete uz kuģa nes ,,nelaimi” ,tā jūras vilkiem esot padomā. Bet te meitene mīnmetēju vada komandiere, lai taču BLIEŽ. SANTA malacis, tos mīkstuļus sapurināja.

  • Jebkuŗā viendzimuma kolektīvā viena vai tikai dažas pretējā dzimuma personas radīs problēmas, jo ne tikai vīriešiem ir seksuālā spriedze, tikai sievietes tās nerisina brutāli, bet rezultāts ir graujošāks.

 11. Женщина создана для любви, детей и семьи!Она должна давать жизнь, а не забирать её.

 12. Neko nesaku par kantori, bet, ja pirmajās līnijās dienošajām sievietēm ir mazākas fiziskās normas, tā ir zināma bīstamība. Piemēram, ASV armijā plaši tiek izmantots tas, ka uzdevumos sūta vismaz divus – ja vienu ievaino, tad otrajam viņš jāiznes no kaujas lauka. T.i. jānes savi 50kg ekipējuma, pārinieka 50kg ekipējuma un vēl pats pārinieks 100kg. Un tagad, ja džekam pāriniece ir sieviete un viņš tiek ievainots – vai viņa spēs iznest šos 200kg, ja fiziskie normatīvi bija 2 reizes mazāki?

 13. Ko teikt) laiks sievietēm)

 14. Izsaku līdzjūtību Uguns atbalsta Rotas karavīriem!!!

 15. spricējošais runcis Atbildēt

  Militārajā jomā notiek straujas pārmaiņas.Drīz tur dzimumam vairs nebūs lielas nozīmes,bet gan spējai vadīt dažādus robotus

 16. Sieviete nedrīkst nogalināt, sieviete rada dzīvību nevis atņem to …

 17. Ko darīt? Atrast Santai kārtīgu lauku puisi ar saimniecību un ievest viņu tur kā saimnieci. Brīvā laikā viņa var saražot 6 pēcnācējus. Pēc tam viņu var apbalvot ar Trīszvaigžņu ordeni.

Draugiem Facebook Twitter Google+