Latvijā
Novados

Ko darīt Alūksnē šajā nedēļas nogalē? Rallijs un citi prieki 16


Alūksnes ezers
Alūksnes ezers
Foto – Vilnis Veļķeris

Šajā Alūksnes novadā norisināsies viens no lielākajiem autosporta notikumiem Baltijā šosezon. Mazajā ziemeļvidzemes pilsētā, norisinoties rallijam “Alūksne 2018”, tiks atklāta Latvijas rallija sezona, kas šogad pulcē rekordlielu dalībnieku skaitu – pieteikušās vairāk nekā 100 ekipāžas, informē rīkotāju un uzņēmēju pārstāvji.

Sacensībās startēs gan pašmāju sportisti, gan kaimiņi no Baltijas valstīm un Skandināvijas, tāpat pieteikušies sportisti no Ukrainas, Izraēlas, Krievijas, Ungārijas un Lielbritānijas.

Ņemot vērā, ka šis ir pirmais no lielākajiem šī gada pasākumiem Alūksnē – esam apkopojuši dažas no atpūtas un izklaides iespējām tiem, kas rallija nedēļas nogalē vēlas iepazīt mazo pilsētiņu tuvāk.

Jau pēc pirmajiem nakts ātrumposmiem, pirms došanās uz savu naktsmītni, vietējie pilsētas viesus aicina doties naksnīgā pastaigā pa Alūksnes skaistākajām vietām, kas nakts stundās iemirdzas īpašās gaismās.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Izgaismotais un apskaņotais Tempļakalna ielas gājēju tilts mierpilnas pastaigas laikā priecēs ikvienu ar mūzikas skanējumu – tas ieskanas katras stundas pirmās 15 minūtes.
Nonākot Tempļakalna parka pakājē, gaismas koku ielokā rodas īpaši romantiska noskaņa, kas ikvienam pilsētas viesim liks uzskriet pašā kalna galotnē un apskatīt nesen renovēto, izgaismoto Rotondu jeb Slavas templi, kas mirdz pār visu Alūksni. Tikpat majestātiski stalti pāri ezeram, gaismas apstarota stāv Alūksnes Jaunā pils, kas sestdien aicina apmeklēt Alūksnes muzeju un dabas muzeju “Vides labirints” – šeit seno laiku elpa satiekas ar dabas brīnumaino pasauli.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Aktīvākas atpūtas cienītājiem noteikti jāatgādina paķert līdzi savu slidu pāri un pārliecināties par to, cik Alūksnes ezers ir lieliska vieta, lai baudītu brīvo laiku ne tikai vasarā, bet arī ziemā. Savukārt bieza sniega sega un sagatavotās distanču slēpošanas trases atpūtniekus gaidīs sporta centrā “Mežinieki”. Ja būsi dzirdējis, ka Alūksnes ezers ir slavens ar savu zivju klāstu un ir iecienīta zemledus makšķerēšanas vieta, tad, liekot somā makšķerkātu, neaizmirsti, ka zvejošanai Alūksnes ezerā ir nepieciešama speciāla licence, ko iespējas iegādāties degvielas uzpildes stacijā “Virši-A” vai internetā.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Pēc aktīvas atpūtas vai laiskas pastaigas pa Alūksnes pilsētu, alūksnieši aicina nobaudīt un sasildīties ar jauno Alūksnes īpašo kokteili, kas tapis par godu tumšajiem un aukstajiem ziemas mēnešiem. Kokteilis ir vēl viena lieta, kas vieno alūksniešus un to var nobaudīt teju ikvienā Alūksnes kafejnīcā. Kad Alūksnes garša noteikta – vairs tikai atliek kārtīgi izballēties un izdejoties. Piektdien uz dejām aicina klubs “Cita Opera” un bārs “Klondaika”. Bet sestdien, 20.janvārī klubā “Cita Opera” paredzēta rallija noslēguma balle.

LA.lv